A munkáltatótól kapott üdülési csekket belföldön nyolcezernél is több szolgáltatónál lehet ma már beváltani, viszont a lakosság igazán rászoruló rétege (nyugdíjasok, nagycsaládosok, fogyatékkal élők és szakiskolai tanulók) évről évre kisebb eséllyel pályázhatnak a lehetőségre - írja a Magyar Nemzet.
A gazdálkodók a minimálbér határáig (jelenleg 69 ezer forintig) adó- és járulékmentesen biztosíthatnak a dolgozók és hozzátartozóik részére üdülési csekket. A kibocsátó Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány (MNÜA) 2007-ben a gazdálkodók részére közel 28 milliárd forintért értékesített kedvezményes csekket, ebből 24 milliárdnyit használtak fel.
Azon szociálisan rászorult személyek viszont, akikről jelenlegi vagy volt munkáltatójuk, esetleg az illetékes önkormányzatok nem gondoskodnak, egyre inkább számíthatnak a társadalmi szolidaritásra - áll az MNÜA közleményében. Az alapítvány az üdülési csekk forgalmazásának eredményét ugyanis a szociálisan rászorultak megsegítésére fordítja. Tavaly viszont rászorultsági alapon csupán az 1,7 millió csekkfelhasználó öt százaléka jutott támogatáshoz.
A kiírások feltételei ugyanis egyre szigorúbbak, ami miatt már több civil szervezet is felemelte a hangját. Idén, a pályázatok benyújtására kiszabott április 15-i határidőig ne is próbálkozzon például a gyesen, gyeden lévő kismama vagy főállású anya, illetve az sem, aki vállalkozó, még ha több gyermeket nevel is alacsony jövedelméből. Duplán is esélytelennek bizonyul viszont az a nyugdíjas, aki még nem töltötte be a 62. életévét, s így nevel egy 18 év alatti fogyatékos gyermeket, mert a négyféle pályázati keretből rögtön két kategóriából kiesik - kettőben pedig eleve nem szerepelhet. Ugyanígy jogosulatlan a kedvezményre az a szülő, akinek egy tartósan ellátásra szoruló 18 évnél fiatalabb és egy annál idősebb, nem fogyatékos gyermeke van, valamint, ha fogyatékos gyermeke nevelése mellett nem jut ideje teljes munkaidőben dolgozni.
Mindezek mellett, akik tavaly pályáztak, azok az idén már nem vehetnek igénybe üdülési támogatást.

Akár több tízezer forintot is költenek a szülők Húsvétkor: a kreatív játékok, LEGO készletek az élen
A húsvét az év első nagy családi ünnepe, amely a hagyományok és az ajándékozás időszaka a kisgyermekes háztartásokban.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A fiatalok vállalkozásindítását ösztönzi az OTP Bank új pályázata
OTP Junior Piacralépők címmel vállalkozói versenyt hirdetnek fiatalok számára.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


