Hazánkban is egyre elterjedtebb az interneten történő vásárlás, a vevők többsége azonban legalapvetőbb jogaival sincs tisztában - írja a Világgazdaság.
Igen fontos szabály, hogy ha a vásárló meggondolta magát, 8 munkanapon belül indoklás nélkül elállhat a szerződéstől. Ezen jogot attól a naptól kezdve gyakorolhatja, amikor az árut átvette, szolgáltatás esetén pedig a szerződéskötés dátuma az irányadó.
Fontos, hogy az elállásnak írásos nyoma kell maradjon, hogy a későbbiekben ennek időpontja egyértelműen bizonyítható legyen. Elállás esetén az értékesítő köteles a kifizetett összeget legkésőbb 30 napon belül visszatéríteni.
Szintén érdekes és hasznos információ, hogy az értékesítő olyan áruért vagy szolgáltatásért nem kérhet kifizetést, amit a vevő nem rendelt meg, még akkor sem, ha a tévesen kiküldött terméket nem küldte vissza.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


