Egyre kevésbé tud a világ mezőgazdasági termelése lépést tartani a növekvő élelmiszer-, takarmány- és bioüzemanyag-kereslettel, a gyakori természeti csapások miatt a készletek leapadtak, az árak pedig az egekbe szöktek - írja a Világgazdaság.
A világpiaci búzaárak január óta háromnegyedével emelkedtek, a kukorica pedig már tavaly a duplájára drágult. Olaszországban már ki is mutatták, hogy a megugrott árak miatt a lakosság háromnegyede visszafogta az élelmiszer-fogyasztását.
A helyzetre az oroszok és a kínaiak a rájuk jellemző árszabályozással reagáltak: az orosz kormány közlése szerint sikerült rábírni a nagy gyártókat és kereskedőket, hogy az év végéig az október 15-i szinten fagyasszák be az alapvető élelmiszerek árait.
Magyarországon a Pénzcentrum.hu havi rendszerességű bevásárló körképéből is látható drasztikus drágulás után rövid távon már csak minimális mértékű emelkedésre számítanak a szakértők, jövőre azonban újabb számottevő drágulási hullámmal lehet számolni.
A kiskereskedelmi adatok szerint hazánkban a lakosság alig csökkentette idén élelmiszer-fogyasztását, helyette a rugalmasabb keresletű, iparcikk jellegű termékek forgalma csökkent érzékelhetőbben.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


