Évente több mint 50 százalékkal bővülhet a betegek otthoni ellátására szolgáló eszközök piaca, vagyis hatalmas a piacban rejlő növekedési potenciál - olvasható a Világgazdaságban.
A Datamonitor piaci elemzőcég tanulmánya szerint a távgyógyászat elterjedésétől sok szakember a betegellátás minőségének javulását, illetve a költségek csökkenését várja. A hagyományos kórházi eszközök piaca a következő öt évben várhatóan 9,9 százalékkal bővül, míg a távgyógyászati cikkek esetében ez az ütem 56 százalékos lesz.
A telemedicina lehetővé teszi, hogy a szakorvos úgy figyelhesse páciensét, illetve hajtson rajta végre kezeléseket, hogy fizikailag nem tartózkodik vele egy helyiségben. Az ezt elősegítő, lehetővé tévő eszközök elterjedésének legfőbb motorja a népesség elöregedése, valamint az egészségügyi szakszemélyzetben mutatkozó hiány.
Emellett azonban több korlátozó tényező is jelen van, így például a megtérülés bizonytalansága több szolgáltatót is visszatart annak széleskörű alkalmazásától. A tanulmány felhívja a figyelmet arra, hogy a technológiák egyelőre kezdetleges stádiumban vannak.
A piaci igények pedig nem szolgálhatóak ki leegyszerűsített, uniformizált megoldásokkal, mivel az egyes eltérések különböző technikai megoldásokat tesznek szükségessé.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


