Magyarország 2020-ra éri el az európai uniós fejlettségi átlag 78 százalékát, s hozzávetőleg 30-40 esztendőre van szüksége hazánknak ahhoz, hogy egy szintre kerüljön a mostani Ausztriával - írja a Magyar Hírlap.
Schindler Tibor, a Raiffesen Capital Management (RCM) vezető stratégája a befektetési alapkezelő legfrissebb vizsgálata nyomán kijelentette, hogy hazánk tizenhárom év múlva jut egy szintre Szlovákiával, már ami a felzárkózási folyamatot, valamint az egy főre jutó gazdasági teljesítményt jelenti, de csak akkor, ha a magyar gazdaság visszatér a fenntartható növekedési pályára - tette hozzá. Időközben jócskán megelőznek bennünket a csehek, ők az EU-fejlettségi szint 90 százalékát fogják produkálni 2020-ra, a szlovénok pedig a nyugat-európai átlag 95 százalékán lesznek az RCM felmérése alapján.
Csekély vigasz, hogy legalább a lengyeleket megelőzzük: Varsó 2020-ra az uniós fejlettség 68 százalékát éri el.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


