Míg Ausztriába a hazainál jobb minőségi kínálatért és a nagyobb választékért, Szlovákia pedig az olcsóbb sörért és az élelmiszerért érdemes vásárolni indulni, addig Románia irányából ellentétes, hazánkba irányuló forgalom tapasztalható - írja a Magyar Nemzet.
Tankolni azonban már egyik irányba sem érdemes elindulni, sem a szlovák, sem a román benzinárak nem mutatnak már akkora eltérést a hazaitól, hogy a megvételükért megteendő kilométereket érdemes legyen a volán mögött tölteni, a északi szomszédunknál már csupán 7, míg Romániában 30 euró centtel juthatunk kedvezményesebben üzemanyaghoz.
Szlovákiába főleg élelmiszerért érdemes elindulni, az árak olyannyira versenyképesek a magyar kereskedelmi láncok ajánlataival szemben, hogy a határmentén élők szinte minden héten a határon túl intézik a heti bevásárlást. Ruhaneműben már nem mindig tudnak jobbat nyújtani a szlovák kereskedők, cipő ügyben azonban már megérheti körülnézni odakint, körülbelül 700-800 koronáért (5-6 ezer forintért) már egy jó minőségű párral lehetünk gazdagabbak.
Az ausztriai illetve bécsi kirándulások látványosan megszaporodtak az ünnepek közeledtével, ami nagy mértékben köszönhető annak, hogy nyugati szomszédunk kereskedői odafigyelnek arra, hogy az általuk kínált árakért érdemes legyen kocsiba ülni, legalábbis, ami az akciós termékeket illeti. Ezek általában az eredeti bolti árnál 30-70 százalékkal kedvezményesebben kaphatók meg a város- és határszélen elhelyezkedő nagyterületű outletekben.
A január elsejével csatlakozó Románia esetében azonban ellentétes irányú forgalom tapasztalható, a románokat azonban nem csupán az elektronikai cikkek és ruhaneműk nagyobb választéka vonzza, azokat hazánkban az otthoninál jóval kedvezőbb áron vásárolhatják meg. Ám a forgalom nem teljesen egyirányú, Erdélybe is érdemes olyan különlegességekért kilátogatni, mint a bio erdei gomba, vagy a juhászok által készített orda vagy sajt, amelyet a magyar biopiacokon érvényes áraknál jóval olcsóbban lehet kintről beszerezni.

Akár több tízezer forintot is költenek a szülők Húsvétkor: a kreatív játékok, LEGO készletek az élen
A húsvét az év első nagy családi ünnepe, amely a hagyományok és az ajándékozás időszaka a kisgyermekes háztartásokban.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


