Gyakran olvashatunk arról, hogy magyar vállalkozások hada vándorol át Szlovákiába. Korábbi becslések még 7 ezer áttelepülő magyar vállalkozásról szóltak, azonban a szlovákiai adóhatósaágszerintde egyelőre nincs szó ugrásszerű növekedésről.
Párkányban, Komáromban vagy Dunaszerdahelyen, tehát a Magyarországhoz közeli, magyarok által is lakott dél-szlovákiai településeken nem érződik jelentős mértékben a magyar cégek esetleges tömeges áttelepedése, amire a szlovákiai egykulcsos társasági adó, a kedvezőbb és átláthatóbb adórendszer, az alacsonyabb cégalapítási költségek és a rugalmas ügyintézés miatt számítottak a szakértők - írja a Napi Gazdaság.
Egyes becslések korábban 4-5 ezer, akár 7 ezer cégről is beszéltek. Az adószakértőknél, pénzügyi tanácsadóknál valóban jelentkeztek érdeklődők, de a ténylegesen áttelepülő cégek számát egyelőre nem lehet megbecsülni. Robert Merva, a szlovákiai Központi Adóigazgatóság (UDR) illetékese elmondta, hogy az adóhivatalok kimutatásában nem mutatkozik ugrásszerű növekedés.
Szakértők elképzelhetőnek tartják, hogy a tényleges roham csak ezután következik, azonban ha a Fico-kormány túlságosan megbolygatja az adórendszert, akkor csökkenhet a Szlovákia iránti érdeklődés.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


