A British Council tanulmánya szerint egyre inkább eltűnőben van az az előny, amit az angol nyelv ismerete jelent, a munkaadók ugyanis ma már sehol nem esnek hanyat a folyékonyan angolul beszélő pályázóktól.
A British Council tanulmánya szerint egyre inkább eltűnőben van az az előny, amit az angol nyelv ismerete jelent, a munkaadók ugyanis ma már sehol nem esnek hanyat a folyékonyan angolul beszélő pályázóktól – írja a Világgazdaság.
Úgy tűnik, hogy nő viszont azoknak az előnye, akik az angol mellett beszélik a spanyolt, vagy a kínait (mandarint).
Figyelemre méltó tendencia, hogy az angol nyelvterületen élők eddig nem voltak rákényszerítve a nyelvtanulásra, mostanra azonban a legtöbb szakértő a kínai és a spanyol mellett a német és a japán nyelv megismerését javasolja nekik.
Az angol univerzálissá válása akár néhány éven belül bekövetkezhet, hiszen kétmilliárdnyian már most tanulják, vagy rövidesen elkezdik.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


