A Kieselbach Galéria 2005. december 16-án tartotta meg idei, utolsó árverését, szokás szerint a Vígszínházban. Már a tíz napa korábban megnyílt kiállításon látni lehetett, hogy az árverés a korábbi eredményeket is felülmúlhatja.
A számszerű eredmény azért figyelemre méltó, mert nem voltak kiugróan magas leütési árak. A két legmagasabb 30-30 millió forint lett, Vaszary János, illetve Gulácsy Lajos egy-egy festménye vitte a prímet. Ferenczy Károly: 1909-ben festett Borús táj című, 105x123 cm-es olaj-vászon képe 23 milliót, Korniss Dezső: 1950-es Fuvolázó című, 45x30 cm-es olaj-vászon képe 19 milliót ért leütési áron. Két, 16 milliós leütési ár is volt. Bthhyány Gyula: Madárkereskedő című, 95x53, olaj-karton képe volt az az egyik, Munkácsy 40x34 cm-es olaj-fa képe volt a másik.„Egyéni csúcsot” ért el egy posztimpresszionista Scheiber Hugó kép, a Parkrészlet című olaj-vászon, 64x87 cm, amelynek 13 millió forint lett a leütési ára. Összesen 17 festménytétel került a tízmilliós leütési határ fölé.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


