Győr iparűzési adó 2025: mennyi az iparűzési adó Győrben, hogyan történik a győri iparűzési adó lekérdezése és melyik győri iparűzési adó számlaszám fogadja az utalást?
44 százalékkal több cég szűnt meg novemberben, mint amennyi létrejött, 2019 novemberében 2112 cégalapítás mellett 3033 cégtörlést tett közzé a cégbíróság.
"A cégalapítások száma hónapról hónapra elég hektikusan változik, mindenesetre úgy tűnik, hogy kifulladóban van a lassan 1 éve tartó cégalapítási hullám" - kezdi elemzését Pertics Richárd, az Opten céginformációs szakértője. Hosszú ideig úgy tűnt, hogy 2019 lehet 5 év után az első év, amikor a hazai cégszám újra növekedőbe fordul, de az év végi adatok azt mutatják, hogy a cégek számának csökkenése idén sem áll meg.
A cégek számának csökkenése önmagában nem probléma, évek óta tisztul a cégszerkezet, a megmaradó cégek egyre aktívabbak, és az összesített teljesítményük növekszik. A cégalapítási kedv visszaesése azonban a piaci optimizmus visszaesésére utalhat, így érdemes jobban figyelni a trendet. A cégalapítások száma abszolút értékben még mindig magas, viszont az első években a cégek jelentős része lemorzsolódik. Ideális esetben, egy egészséges cégszerkezetben, az alacsony cégtörlési számot némileg meghaladó cégalapítási értéket produkálna a gazdaság, de sajnos úgy tűnik, erre a mintára még várni kell.
A cégszám csökkenés általánosnak nevezhető, az építőipar és az energetika kivételével mindenhol csökkenőben van a cégek száma. Arányaiban magas a lemorzsolódás a szennyvíz és hulladékgazdálkodásban, az adminisztrációs ágazatokban, valamint a vendéglátásban. A cégalapítás a cégek számához viszonyítva magas az éptőiparban, az energetikában és a pénzügyi szektorban. Az ágazati kép nem kirívó novemberben, hasonló értékeket produkáltak az ágazatok egész évben.
"A cégszám csökkenés ellenére alapvetően még pozitívnak nevezhetők a novemberi céginformációs mutatók, viszont a cégtörlések számának év végi növekedésére érdemes lesz odafigyelni" - emeli ki az Opten szakértője. 2019 júliusa óta folyamatosan növekszik az országos cégtörlési érték, bár a mértéke még nem kritikus, ez megtöri a korábbi évek trendjét. Ha hozzávesszük a cégalapítási számok csökkenését is, akkor úgy tűnik, hogy újabb változás előtt van a hazai cégvilág.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
"Nehéz megbecsülni, hogy ez a jelenség állandósul-e, vélhetően azért a hosszú távú trend egyelőre nem törik meg, a cégalapítások száma 1-2 éven belül újra a cégtörlések száma fölé kerülhet" - teszi hozzá Pertics Richárd. Ezt erősíti meg az a tény is, hogy a felszámolási számok csökkentek novemberben is. Összesen 402 újonnan induló felszámolás került közzétételre novemberben, ami az egész év egyik legalacsonyabb értéke. Az Opten - Cégfluktuációs Index (az adott időszak alatt törölt és alapított cégek számát viszonyítja az időszak elején rendben működőkéhez) novemberi értéke átlagosan 11-12 százalék körül mozgott. Megyei szinten nézve a vizsgált időszak alatt az Opten - CFI Vas, Zala és Győr-Moson-Sopron megyékben érte el a legjobb értékeket, míg a legmagasabb fluktuációt Budapest, Baranya és Somogy megye produkálta.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


