Ha neked sem telik el úgy egy napod, hogy ne görgetnéd végig a Facebook hírfolyamát, válaszold meg kérdéseinket és mutasd meg nekünk, mit tudsz Zuckerbergről...
Megnyitotta első Ázsián kívüli gyáregységét Miskolcon a TEN PAO cégcsoport. A kínai tulajdonban lévő vállalat a világ egyik vezető gyártója a fogyasztási cikkekhez készülő kapcsoló üzemű tápegységek, valamint az intelligens töltők és vezérlők ipari felhasználása területén. A Ten Pao mintegy 4,5 milliárd forintot kíván Miskolcon befektetni, és dolgozói létszámát szeretné legalább 300 főre növelni 2021-re.
A Miskolcon a héten megnyílt TEN PAO Electronics Hungary Kft. gyára a kínai tulajdonban lévő, közel 40 évvel ezelőtt alapított TEN PAO cégcsoport tagja, amely részvényeit a Honkongi Értéktőzsdén 2015-től kezdték jegyezni. A vállalatcsoport termékportfóliója sokrétű: több mint 1400 féle kapcsolóüzemű tápegységet gyártanak fogyasztói termékek, valamint 300 típusú intelligens töltőt és vezérlőt kínálnak az ipari használatra szánt elektromos szerszámok számára.
A vállalatcsoport fejlesztéseit és megoldásait számos iparág és szektor széles spektruma használja, köztük olyan Fortune 500-as cégek, mint a BOSCH, a MAKITA, a Stanley Black & Decker és a PHILIPS. A TEN PAO fokozott figyelmet fordít a kutatás-fejlesztési tevékenységre is: munkatársai közösen dolgoznak a kínai Sun Yat-sen Egyetemmel és a Shenzhen Institutes of Advanced Technology-val ilyen típusú tevékenységen, és a vállalatcsoport egyike azon kevés gyártóknak, amelyeknek saját CNAS akkreditált laboratóriumi laboratóriuma is van. Ez lehetővé teszi számukra, hogy tevékenységüket a technológiai piac változásaival együtt alakítsák, miközben sokféle terméket fejlesszenek és gyártsanak ügyfeleik új termékeihez.
E mellett itt rendelkezésre áll a megfelelő létszámú és képzettségű humán erőforrás, valamint befektetőbarát a környezet és a helyi vezetés. A termelés értéke a miskolci gyárban elérheti az évi 100 millió dollárt, 2021-ig pedig a kapacitás folyamatos bővítését tervezi a kínai cég.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


