A munkaerőpiac éppen a feje tetejére készül állni: a fiatal generációk nem vágynak középvezetői székekbe, a cégek pedig egyre nehezebben találnak utánpótlást.
A hazai molnárszakma elöregedőben van és egyelőre az utánpótlás sem biztosított - írja a Magyar Idők.
Félő, hogy néhány éven belül munkaerő nélkül maradnak a malomipari vállalkozások, hiszen évek óta nincs molnárképzés, a szakmát ismerők ugyanakkor egyre idősebbek, legtöbbjükre nyugdíjazás vár a következő években. Bár a Földművelésügyi Minisztérium tájékoztatása szerint van olyan iskola, ahol teljesülnek a molnárképzés feltételei, de az elmúlt években jelentkezők hiányában egyetlen osztályt sem tudtak elindítani.
Lakatos Zoltán, a Hajdú Gabona Zrt. elnök-vezérigazgatója, a Magyar Gabonafeldolgozók, Takarmánygyártók és Kereskedők Szövetségének elnöke szerint a szakemberképzés hiánya valós problémát jelent, éppen ezért szakmai összefogást sürget.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


