A Magyar Nemzeti Bank összesen 103 millió forint bírságot szabott ki kilenc biztosítóra.
Hosszú hallgatás után ma elárulta az OTP, mekkora összegre szerződött le a Magyar Nemzeti Bankkal. Kiderült, hogy a bankok közül a legnagyobbra, így a Növekedési Hitelprogram első szakaszának bankok közötti megoszlását 91%-ban megismertük.
Az OTP az MNB Növekedési
Hitelprogramjának első szakaszában a hitelintézetek közül a legmagasabb
keretösszegben vállalt hitelkihelyezést a hazai vállalkozások körében,
összesen 97 milliárd forint értékben. Az OTP a források 78%-át az I.
pillér keretében allokálta, ennek újabb 70%-át új hitelkihelyezésre
fordította, továbbá az új kihelyezések 50%-a új fejlesztések, 50%-a
forgóeszközök finanszírozását szolgálta - közölte a társaság. Bár rövid
idő állt rendelkezésre a felkészüléshez a vállalkozások és a bankok
számára egyaránt, ki tudták helyezni a rájuk allokált keret 100
százalékát.
Az OTP után a K&H, majd a Takarékbank és a hozzá kapcsolódó takarékszövetkezeti integráció szerződött le a legnagyobb arányban a Növekedési Hitelprogram első, 750 milliárd forintos szakaszára - derül ki a Portfolio.hu gyűjtéséből. Piaci részesedésükhöz képest magas volt a programban a takarékszövetkezetek, valamint a kis- és közepes méretű bankok részaránya. Információink szerint a program 425 milliárd forintos első pillérét teljes egészében, 325 milliárdos második pillérét pedig nagyjából 250 milliárd forint összegben használták fel a bankok, így a program teljes kihasználtsága 90% körül volt.
Időközben
(október 1-jén) elindult a program második szakasza is, amelyben első
körben 500 milliárd forintot, 2014 végéig összesen pedig 2000 milliárd
forintot tervez szétosztani a jegybank. A második szakaszban már nincs
kvótarendszer, vagyis "érkezési sorrendben" kaphatják meg a bankok a
0%-os kamatozású hitelt, hogy azt 2,5%-os maximális kamatozás mellett
továbbadják a kis- és középvállalkozások számára.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Az MNB Növekedési Hitelprogram második szakaszában a bankok az eddig kihelyezett KKV hiteleiknek megfelelő mértékű teljes keret erejéig vehetnek részt. Az OTP-nél felhívták a figyelmet, hogy a program második szakaszában a pillérek tartalma változik: I. pillérből új hitelt lehet igényelni, míg a II. pillér forrásait hitel kiváltásra lehet felhasználni 90/10%-os megoszlásban. Pozitív változásnak értékelték a második szakaszban, hogy a programra jelentkező ügyfélnek csak a hitelszerződés megkötésekor kell a KKV kritériumoknak megfelelni, azt követően nem, tehát a hitel felvételével már nincs korlátja a cégek növekedésének.
![]() Klikk a képre! |
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


