A CATL debreceni akkumulátorgyárának építése előrehaladott állapotban van, a főépület elkészült, jelenleg a gépesítés zajlik.
Helyi vállalkozásokat segítő szolgáltató irodákat hoznak létre Nyíregyházán és Szatmárnémetiben egy közös magyar-román uniós program keretében; a több mint 1,9 millió euró (mintegy 577 millió forint) összegű beruházás nyitórendezvényét pénteken tartották a nyírségi megyeszékhelyen.
A nyíregyházi irodát a helyi önkormányzattól megvásárolt ingatlanban kívánja létrehozni a program vezető partnere, a PRIMOM Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vállalkozásélénkítő Alapítvány - mondta el Czomba Csaba, az alapítvány kuratóriumi elnöke a rendezvényt megelőző sajtótájékoztatón.
A műemlék jellegű épület a felújítás után szolgáltató irodaként működik tovább, ahol a vállalkozások számára ingyenes szolgáltatásokat nyújtanak, emellett segítik a román és magyar kis- és középvállalkozások kapcsolatfelvételét, valamint új piacok felkutatását.
A beruházásban partnerként közreműködő szatmárnémeti önkormányzat szintén vállalkozói iroda kialakítására használhatja fel az összeget: a helyhatóság egy bérelt ingatlant újít fel, ebben alakítják majd ki a Kézművesek háza nevű vállalkozói központot.
A beruházás teljes költsége több mint 1,9 millió euró, amelyből csaknem 1,6 millió eurót az Európai Unió biztosít.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


