Az utóbbi néhány évben Magyarországnak az innováció területén elért teljesítménye nem tudott a várakozásoknak megfelelően teljesíteni, ami az OECD szerint csalódottságra ad okot - írja a Népszabadság.
Jean Guinet, az OECD főosztályvezetője tartott egy összefoglalást a szervezet tanulmányáról, ami a magyar innovációs politikát értékelte. Ennek során az erre a területre fordított üzleti kiadások szintjét egyszerűen kevésnek értékelte a szakértő. A GDP százalékában kifejezett 0,48-as érték ugyanis fele az uniós átlagnak, arról nem is beszélve, hogy ennek jelentős része, több mint fele részben vagy teljesen külföldi tulajdonú cégektől származik.
Az OECD szerint a kormány elkötelezettségére alapvető szükség lenne, de stabilizálni kellene a vállalkozási környezetet is. Fontos lenne az emberi erőforrások megfelelő utánpótlása és az üzleti szektor részarányának növelése is a kutatás-fejlesztésben.
A kormánynak emellett segítenie kellene az ezen a területen inaktív magyarországi kis- és középvállalati (kkv) szektor fejlődését is. Magyarország ugyan komoly európai uniós támogatásokra számíthat az innováció és a k+f területén, viszont nem szabad elfeledkezni a hazai finanszírozású programokról sem.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


