Az elmúlt hetekben vállalatbirodalmak bukásától volt hangos a sajtó, és akkor a kisebb cégek fizetésképtelenségéről még nem is esett szó. Európában és az Egyesült Államokban erről természetesen tájékoztatniuk kell a hatóságokat, és érintettjeiket a vállalatoknak, Kínában azonban mások a jogi előírások, ott előfordulhat az is, hogy a kapun lévő lakatról tudják meg az emberek, ha egy cég lehúzta a rolót.
Az Economist cikke szerint Kínát, illetve az ott működő vállalatokat sem kerülte el a válság szele, hiszen egyre többen szüntetik be tevékenységüket, még akkor is, ha erről hivatalos formában aligha értesülünk.
Hivatali adatok szerint idén néhány ezer cég esetében várható, hogy csődbe jutottnak nyilvánítsák, azonban egyes térségekben a szakértők ennél jóval több vállalatról hiszik, hogy kivonulnak a piacról. Az okok mögött a csökkenő export, a magasabb nyersanyagárak és az egyre szigorodó foglalkoztatási előírások húzódnak meg.
A nehéz helyzetben lévő kínai vállalatok számára három lehetőség van: vagy megpróbálnak egyezségre jutni a munkavállalókkal, a hivatalos szervekkel és a szállítóikkal; cégbírósághoz fordulnak vagy egyszerűen lehúzzák a rolót. Persze mindegyiknek megvan a maga hátulütője.
Az első esetben ugyanis szinte lehetetlenség a rengeteg érintett mindegyikével egyezségre jutni, hiszen mindegyik követeli a neki járó összeget, ráadásul naponta változtathatják igényeiket, ezért van az, hogy a legtöbb cég inkább egyik napról a másikra bezár. A hivatalos utat szinte senki nem választja az ügyeinek rendezésére.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Tavaly ugyani született egy új csődtörvény, azonban szakértők szerint ez még annyira kiforratlan, hogy sokak számára egyáltalán nem világos, hogy a sorrendet tekintve például hol áll a követelés-kielégítési listán, így van ez azokkal a "kisegítőkkel", akik csődkérelem után nyújtanának mondjuk segítséget, hiszen nem világos, hogy ők megelőzik-e a korábbi hitelezőket a rangsorban, így aztán senki nem érdekelt abban, hogy második esélyt adjon egy vállalatnak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


