A jövő évi uniós támogatásokkal megvalósuló fejlesztésekre 901,6 milliárd forintot irányoz elő a költségvetés tervezete. Ahhoz, hogy ez megvalósuljon, más sebességi fokozatba kell kapcsolni, mert az elmúlt másfél évben eddig 41,2 milliárdot fizettek ki a kedvezményezetteknek az Új Magyarország fejlesztési terv keretében - írja a Magyar Hírlap.
A jövő évi tervezet szerint 718,5 milliárd uniós és 183,1 milliárd forint hazai forrás jut a projektek finanszírozására. A gyakorlati megvalósítás sokak szerint a kifizetések eddigi üteme alapján akadályokba fog ütközni. A pályázatkészítők szerint a közreműködő szervek is könnyíthetnék az anyagok elbírálását, ha felhagynának a hivatali bürokráciával.
Az Állami Számvevőszék jelentése szerint tavaly az uniós források felhasználása 38,4 %-kal elmaradt az előirányzott összegtől. Ahhoz, hogy idén - nagyobb volumen mellett - ne legyen ekkora lemaradás, nagy lendületet kell venni a pénzek odaítélésének és kifizetésének.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség szerint a pályázatok népszerűek, szeptember végéig több mint 6500 projekt támogatási igényét fogadták be 800 milliárd forint értékben. Ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy a pályázati pénzek többsége a multiknál landol és ezért nem érezhető jelentős javulás a kis- és középvállalkozások helyzetében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


