A korábbi évekkel ellentétben, idén alig kapnak megrendelést külföldi alkotóktól a hazai filmstúdiók, ami leginkább a filmforgatási támogatás eltörlésének köszönhető. Emiatt azonban a bérmunka is kevesebb lehet idén - írja a Világgazdaság.
Míg tavaly közel 18 milliárd forintot költöttek a külföldi stúdiók itthon bérmunkára, addig ez az idei első öt hónapban a 900 milliót sem érte el, nem kapnak ugyanis megrendelést a drágán megépült filmstúdiók.
A korábbi 20 százalékos adókedvezményt ugyanis az EU felülvizsgálta, így azt ma már nem kaphatja meg minden produkció. Ezt tetézte még az amerikai forgatókönyvírók sztrájkja, és a gyengülő USA dollár, ami jelentősen megdrágította a hazai forgatásokat.
Az etyeki Korda Stúdióban idén még nem forgattak külföldi filmet, de a pomázi Sternben is legfeljebb ha egy megvalósul idén. Egyedül a fóti stúdióban forgatják most a Robin Hood harmadik évadját.
Akadnak olyan stúdiók is, melyeket idáig megépíteni terveztek, például a Mecseki Szénbányák területén a Greenhill komplexumot, azonban az előleget még nem tették le, de az év elején bejelentett mogyoródra tervezett stúdióról sem sokat hallani újabban.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


