Jóval kisebb önerőre van szükség, ha Romániában pályázunk uniós pénzekre. Vagyis ha egy Magyar vállalkozás uniós forráshoz szeretne jutni, érdemes megfontolni a szomszédban való pályázást - írja a Magyar Hírlap.
Három hete jelentek meg a 2013-ig szóló fejlesztési terv gazdaságfejlesztési pályázatai, és a roman kiírások nagy hasonlítanak a magyar Új Magyarország fejlesztési terv pályázataihoz, annyi különbséggel, hogy kint 60-70 százalékos támogatási arányra is számíthatnak a cégek.
Itthon a legmagasabb a 30-50 százalékos támogatási arány, így egy határhoz közeli vállalkozás esetében megfontolandó a külföldi beruházás megvalósítása, Romániában kapott uniós pénzből. Emellett a roman cégek ezzel versenyelőnyre is szert tesznek, ugyanis a kevesebb önerő miatt olcsóbban tudják kínálni termékeiket, szolgáltatásaikat.
Hátránya lehet azonban a roman pályázatoknak, hogy az ottani intézményrendszer kevésbé jól szervezett, mint a magyar. De ha valaki vállalja ezt a kockázatot, akkor édemes egy határontúli beruházásban gondolkodni...
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


