Úgy tűnik az év kilencedik hónapjától gyakorlatilag minden operatív programnál lesz több olyan kiírási pályázattervezet, amelyet társadalmi egyeztetésre bocsát a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) - olvasható a Világgazdaságban.
Márkus Eszter, az NFÜ partnerségi menedzsere szerint hazánk az első olyan ország, ahol kiterjesztették a partnerség fogalmát a pályázatokra is, igaz, egyelőre csupán kísérleti jelleggel. Csaknem 150 kiíráshoz várják a szakmai észrevételeket még az idei évben.
Tapasztalatok szerint egy-egy kiírással kapcsolatosan átlagosan 9-10 szervezet véleményére lehet számítani, de akad olyan pályázat is, ahol 30-40 észrevétel is érkezik. A hozzászólásokra ugyanakkor jellemző, hogy a konkrét feltételeken szeretnének változtatni, figyelmen kívül hagyva azt, hogy a megfelelő mutatókat már rögzítették a 2007-2008-as akciótervekben.
Az NFÜ emellett egyébként műhelybeszélgetéseket is szervez a várhatóan nagyobb érdeklődést kiváltó kiírásokról. Legközelebb augusztus 29-30-án a Környezet és energia operatív program (KEOP) jelenleg egyeztetésen lévő 10 pályázatával kapcsolatosan lesz majd egy ilyen rendezvény.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


