22 °C Budapest

Fukarkodnak a kamatokkal a bankok - van élet a betéten túl...

Pénzcentrum
2007. augusztus 17. 09:00

A magyar vállalkozások által elhelyezett betétállomány az idei év második hónapja óta lassú ütemben, de folyamatosan nő, bár a vállalati számlák esetében a bankok korántsem kényeztetnek kiemelkedően magas kamatokkal - írja a Világgazdaság.

A legkedveltebb lekötési időnek a 2-3 hónap számít, a vállalkozások ugyanis ennél hosszabb ideig nem szívesen mondanak le a likviditást jelentő összegekről. Ezért a legkedvezőbb kamatokat a néhány hónapos lekötött betétre adják a bankok.

A legalacsonyabb összeget az OTP-nél lehet elhelyezni, ahol a minimum csupán 100 ezer forint, a többi pénzintézet az elhelyezett összegek alsó határaként 300 000 és 1 millió forint közötti összeget határoz meg.

Felső határ a csillagos ég, de néhány 10 millió forinttól már egyedi kamatokat kérhetnek a vállalkozások. Ez az összeghatár az UniCredit Banknál 50, míg a Raiffeisennél és az MKB-nál 100 millió forint.

A CIB, amennyiben az ügyfél Elektronikus Betétben helyezi el pénzét, már sokkal alacsonyabb összegre is kiemelt kamatokat ad, míg az Erste hetente változtatja kedvezményes ajánlatait.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el,  havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a  Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A betétállomány növekedése mellett egyre nagyobb szerepet kapnak az alacsony kockázatú betéti alapok, melynek legnagyobb előnyét a likviditás jelenti. Rövid távon ugyanis a kamatkockázat alacsonynak tekinthető.

Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. május 14. szerda
Bonifác
20. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?