Továbbra is alacsonynak számít Magyarországon a társasági adó kulcsának 16 százalékos mértéke: az unión belül csak Bulgária, Ciprus, Ír- és Lettország alkalmaz ennél is alacsonyabb rátát - írja a Világgazdaság.
Az országok és területek jellemzően szinten tartják vagy csökkentik ezt az adómértéket: 2004 és 2007 között mindössze hatan (Grönland, Kuvait, Luxemburg, Holland Antillák, Fülöp-szigetek, Srí Lanka) emelték a rátát. A legdrasztikusabb mértékben Kuvait, ahol a külföldi cégek a korábbi zéró helyett akár 55 százalékos kulccsal is adózhatnak.
Térségünkben Bulgária és Románia az, ahol az elmúlt négy évben folyamatosan csökkent a társasági adó kulcsa: Bulgáriában 19,5-ről 10, míg Romániában 25-ről a magyarországival megegyező 16 százalékra. Az alacsony vállalatiadó-kulcs önmagában nem feltétlenül hat ösztönzőleg a befektetésekre. Nagyon sok függ ugyanis az adóalap kiszámításának módjától, s ez az összehasonlításokat is számottevően megnehezíti.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


