A jelenlegi forint-euró árfolyam stabilizálódása 480 millió forintnyi plusz terhet jelenthet a költségvetés számára, mert a 2007-2013 közötti ciklusra lehívható uniós támogatások ebben az esetben az előzőekben kalkuláltakhoz képest megrövidülnek - írja a Magyar Hírlap.
2007 és 2013 között hazánk 22,45 milliárd euró fejlesztési forrás lehívására válik jogosulttá, melyet a kormány euróban hívhat le, a nyertes pályázóknak azonban forintban folyósít. Ezt az összeget a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség 265 forintos árfolyamon számolta át, s így közel 6 875 milliárd forinttal kalkulált.
Az uniós pályázati pénzek az euró tegnapi, 246 forintos árfolyamával számolva azonban 480 milliárd forinttal kevesebb forrást jelentenek most, amelyet a kormány szükség esetén a központi költségvetés céltartalékából fedez majd.
A fejlesztési ügynökség szerint egyelőre nincs ok az aggodalomra, s a pályázati pénzekre kialakított költségvetés átalakítására, hiszen a hét plusz két éves fejlesztési időszak elején az árfolyamok csak kismértékben befolyásolják a forintban meghatározott keretet.
Amennyiben a későbbiekben nettó árfolyamveszteség keletkezne azt az előbb említett központi költségvetési céltartalékból fedezik majd, az esetleges árfolyamnyereséget pedig további programfinanszírozásra használják majd fel.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


