Tegnap éjszaka több településen is jégeső pusztított Békés megyében. A Kardoskúton, Gerendáson, Csanádapácán, valamint Kétsopronyon is tapasztalt extrém időjárásról döbbenetes videók és fotók kerültek fel...

A legmagasabb, piros fokozatú figyelmeztetést adta ki a HungaroMet Zrt. Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád vármegyére, ahol a napi középhőmérséklet 29 Celsius-fok felett alakulhat kedden.
A meteorológiai szolgálat veszélyjelzésében azt írta, Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád vármegyére a legmagasabb, piros fokozatú figyelmeztetést adták ki magas középhőmérséklet miatt keddre. Az előrejelzés szerint 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet kedden Somogy, Tolna, Baranya, valamint Békés vármegyében, így ezekre a vármegyékre másodfokú (narancs) figyelmeztetést adtak ki.
A napi középhőmérséklet 25 fok felett alakulhat Zala, Vas, Veszprém, Komárom-Esztergom, Fejér, Pest, Jász-Nagykun-Szolnok és Hajdú-Bihar vármegyében, itt elsőfokú (sárga) figyelmeztetés van érvényben keddre a magas középhőmérséklet miatt.
Emellett zivatar kialakulásának veszélye miatt elsőfokú figyelmeztetést adtak ki keddre Borsod-Abaúj-Zemplén, Győr-Moson-Sopron, Heves, Komárom-Esztergom, Nógrád, Vas, Veszprém, Zala vármegyék területére. Ezekben a vármegyékben zivatar alakulhat ki, elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


