8 °C Budapest
3D Render of a Topographic Map of the Northern Atlantic Ocean with the clouds from April 12, 2023. Storm Noa over England, Ireland, France and Benelux.All source data is in the public domain.Cloud texture: Global Imagery Browse Services (GIBS) courtesy of NASA, VIIRS data courtesy of NOAA.https://www.earthdata.nasa.gov/eosdis/science-system-description/eosdis-components/gibsColor and Water texture: Made with Natural Earth.http://www.naturalearthdata.com/downloads/10m-raster-data/10m-cross-blend-hypso/Relief texture: GMTED 2010 data courtesy of USGS. URL of source image:https://topotools.cr.usgs.gov/gmted_viewer/viewer.htm

Még nem ért véget az ítéletidő: néhol jég is felütheti a fejét a mai nap során

2024. április 18. 11:02

Itt a friss előrejelzés a mai napra, az ország egyes részein jégdara is előfordulhat. 

Az Időkép előrejelzése szerint csütörtökön keleten, délkeleten indulhat esősen a reggel. Napközben a napos, gomolyfelhős idő mellett elszórtan fordulhatnak elő záporok, néhol az ég is megdörrenhet, valamint apró szemű jégeső is előfordulhat. Az északi, északnyugati szél többfelé élénk, a Dunántúlon és északkeleten erős lesz. A maximumok 11 és 16 fok között alakulnak.

Azonban az OMSZ enyhe figyelmeztetést adott ki, ma délután, este kb. Szécsény-Szeged tágabb vonala térségében, illetve nyugaton, északnyugaton elsősorban a határhoz közelebbi területeken zivatarok is kialakulhatnak, néhol viharos (60-70 km/h) széllökés kíséretében. Zápor vagy zivatar környezetében jégdara és apró szemű jég is előfordulhat. Pénteken elsősorban az északnyugati területeken nyílhat némi esély zivatarok kialakulására.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. április 12. szombat
Gyula
15. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33