Gondoltad volna, hogy kevesebb mint 160 ezer forintból bejárhatsz egy egzotikus, történelmi és természeti csodákkal teli országot?

Vallott Nagy Márton minisztériuma: így állnak a tárgyalások a ferihegyi reptér felvásárlásáról
A reptér visszavásárlása továbbra is ütemezetten halad, a tranzakció a végső fázisában jár – reagált közleményben az NGM a felvetésre, miszerint a reptérvásárlás bejelentése tavaly év vége óta húzódik, miközben a magyar állam megvásárolni kívánt tulajdonrésze folyamatosan nő.
A reptér visszavásárlása a rendszerváltás utáni időszak messze legnagyobb tranzakciója, ebből fakadóan bonyolult és komplex feladatot jelent, hiszen a repteret eladni könnyű, visszavásárolni azonban nehéz. Nem ritka, hogy egy ilyen volumenű megállapodás bárhol a világon éveket vesz igénybe. Ezekhez az ügyletekhez képest a jelenlegi tranzakció előrehaladása kifejezetten gyorsnak értékelhető - reagált a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a 444 korábbi cikkére.
Ebben a portál azt írta, hogy már tavaly év végén arról volt szó, hogy bármikor megtörténhet a reptérvásárlás bejelentése, de erre azóta sem került sor, pedig a pénz azóta összegyűlt. A lap arról is ír, hogy a tervek is változtak azóta, hiszen sokáig arról volt szó, hogy a magyar állam 51 százalékos részesedést szerez a Budapest Airportban, de már 80 százalék megszerzéséről van szó, a Vincihez pedig csak 20 százalék kerülne, az üzemeltetés mellett. A tárgyalásokat a hitelekkel kapcsolatos megállapodás, és a katari szál is késleltetheti, a legújabb tervek szerint a 80 százalékos állami tulajdonból a későbbiekben a katariakhoz kerülne 29 százalék.
Az NGM a közleményben leszögezte azt is, hogy a tárgyalások során a hitelezői konzorciummal való megegyezés legalább annyira fontos, mint az eladóval történő megállapodás. Ezért ezekre a tárgyalásokra egymással párhuzamosan került sor, amelynek keretében több tucat bankkal és nemzetközi alappal kellett megállapodni. A nemzetközi befektetői és hitelezői kör mindvégig pozitívan értékelte, hogy a magyar kormány gyors és szakszerű módon történő megállapodásra törekszik.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiderült, hogy melyik a magyarok kedvenc húsfajtája
A baromfihúsok a legnépszerűbbek a Lidl magyar vásárlóinak körében - derül ki az áruházlánc közleményéből.
-
Jövőépítés pénzügyi stressz nélkül – Így segít a Fundamenta valóra váltani a lakásálmokat (x)
Ismét mozgásba lendült a lakáspiac, a lakhatás kérdése aktuálisabb, mint valaha. Az ingatlanárak az egekbe járnak, mi lehet mégis a megoldás?
-
Húsvét előtti kuponnapok a SPAR üzletekben! (x)
Eljött a húsvéti készülődés ideje, vedd Te is az irányt a legközelebbi SPAR vagy INTERSPAR áruház felé, ahol akár 20-60 százalékos kedvezmények, valamint két darab 20%-os kedvezményre jogosító Joker kupon is vár rád 2025. április 3. és 15. között.
-
Harmadszorra is a Gránit Bank lett Magyarország leggyorsabban növekvő digitális bankja (x)
Sorozatban a harmadik alkalommal ítélte a Gránit Banknak a „Leggyorsabban Növekvő Digitális Bank Magyarországon” díjat a neves brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review magazin.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


