24 °C Budapest
A budapest blue bus in motion

Itt a bejelentés: jön az időalapú BKK jegy

2021. november 7. 11:02

A BKK közösségi oldalán megtartott szavazás alapján a legtöbb utas egy órás mobiljegyet szeretne. A cég kérdésünkre azt válaszolta, hogy az új, időalapú mobiljegyek bevezetése 2022 elején várható.

Mi lenne, ha egy nap arra ébrednél, hogy már időalapú jeggyel is utazhatsz Budapesten? Mit szólnál, ha nem kellene minden átszálláskor új jegyet érvényesítened, csak arra kellene figyelned, hogy a megfelelő időtartamra szóló jegyet váltsd meg az utazásod kezdete előtt? – ezeket a kérdéseket tette fel még októberben Facebook-oldalán a BKK. Illetve arra is rákérdezett, hogy milyen időtartamra szóló jegyet tartanának a leghasznosabbnak az utasok. A kérdésre közel négyezer válasz érkezett, a legtöbben egyórás jegyet szeretnének, a második legtöbb szavazat a kilencven perces jegyre érkezett. A harmadik a harminc perces utazásra jogosító jegy lett. Az időalapú jegy lényege, hogy nem kellene minden átszálláskor új jegyet érvényesíteni, csak arra kellene figyelni, hogy a megfelelő időtartamra szóló jegyet váltsa meg az utas az utazás kezdete előtt.

Telex.hu megkérdezte a BKK-t, milyen időalapú jegy bevezetése várható. A válasz szerint a bevezetés előreláthatóan a jövő év elején várható. Azt, hogy milyen lesz, egyelőre még nem tudják „a pontos termékkoncepció részleteinek kidolgozása még folyamatban van, dolgoznak a megvalósításán”. Hozzátették: az igények pontosabb megismerése céljából további vizsgálatokra van szükség ahhoz, hogy az új, időalapú (mobiltelefonról megvásárolható) mobiljegy termékportfóliót kialakítsák.

Arra, hogy mennyibe kerülhet majd az egyórás mobiljegy, a más magyarországi városokban már bevezetett tarifákból lehet következtetni. Az időalapú mobiljegyet Debrecenben már bevezették. A városban az előre megváltott jegyek 350 forintba, a járművezetőnél váltottak 450 forintba, az új, 60 perces jegyek pedig 400 forintba kerülnek.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. április 23. szerda
Béla
17. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33