Nemcsak a nyitás dátuma derült ki, egyúttal foglalási akciót is hirdetett a szálló.
A magyarok 60 százalékának van lehetősége hosszabb-rövidebb pihenésre idén. Az üdülésre az előző évhez képest 15 ezer forinttal több, átlagosan 162 ezer forint jut háztartásonként - derül ki egy friss kutatásból. A nyaralók többnyire belföldi úti célt választanak, egyharmaduk jut el külföldre. A Balaton továbbra is népszerű, a 30 évnél idősebbek számára viszont az egyéb belföldi helyek vonzóbbak - derült ki egy felmérésből.
2014 óta csökkent azok aránya, akiknek nincs lehetőségük nyaralni, így idén a válaszadók 60 százaléka mondta, hogy tervez nyaralást - derül ki a Budapest Bank felméréséből. A nyaralók átlagosan 8 napra utaznak el. Az üdülésre ezen a nyáron jóval több pénz jut: tavalyhoz képest átlagosan 15 ezer forinttal többől (átlagosan 162 ezer forintból) gazdálkodhatnak az utazók.
Ez megközelítőleg 9300 forint/fő/éj költséget jelent számukra. Az utazást továbbra is elsősorban félretett pénzből finanszírozzák a nyaralók, amelyet az aktuális havi bevételekkel és a cafeteria-kerettel egészítenek ki. Ám ahhoz, hogy ezek a költségek ne sokszorozódjanak meg, érdemes megfogadni néhány tippet:
- Ne tegyük az összes pénzünket egy helyre!
- Gyűjtsük össze és hordjuk magunknál egészségügyi adatainkat!
- Állítsuk be telefonunkon "ICE" (In Case of Emergency) néven azt a személyt, akit sürgős esetben értesíteni kell.
- Szkenneljük be vagy fénymásoljuk le okmányainkat
- Arra az esetre, ha netán elhagynánk bankkártyánkat, feltétlenül jegyezzük fel bankunk elérhetőségeit.
- Ne felejtsünk el utasbiztosítást kötni
Erősödő belföldi turizmus
A nyaralók fele a főszezonban, júliusban és augusztusban utazik, 10 százalék pedig szeptemberre időzíti éves pihenését. A magyarok több mint kétharmada belföldön (is) nyaral, és továbbra is körülbelül egyharmad azok aránya, akik külföldre is eljutnak.
A Balaton elsősorban a fiatalok között népszerű: a 18-29 éves korosztály közel fele tölt itt hosszabb-rövidebb időt idén nyáron, az utazók életkorának előre haladtával azonban fokozatosan csökken a magyar tenger vonzereje, így az 50-75 éveseknek már csak negyede mondta, hogy a Balatont választja nyaralása helyszínéül. A 30 éven felüli válaszadók jobban kedvelik az egyéb hazai úti célokat: csaknem 60 százalékuk választja a belföldi turizmus ezen formáját.
A külföldre utazók közül közel ugyanannyian választanak európai tengerpartot illetve egyéb európai helyet pihenésük helyszínéül, Európán kívülre csak az utazók 5 százaléka megy. A döntő többség a nyaralást maga szervezi, 15 százalék pedig az utazási irodák ajánlatai közül választ. A nyaralók zöme autóval indul útnak, közel ötödük ül vonatra vagy autóbuszra, 16 százalékuk pedig repülőre.
Növekszik a kártyás és online fizetések aránya
Bár még mindig jellemző a magyarokra a készpénz előnyben részesítése, legyen szó akár a szállás kifizetéséről, akár a belépőjegyek vagy az étkezés árának kiegyenlítéséről, az elmúlt öt évben fokozatosan nőtt a bankkártyás fizetések aránya. Míg 2014-ben szinte mindenért készpénzzel fizettek az utazók, idén már "csak" 84 százalékuk tesz így.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A nyaralók fele még mindig nem köt biztosítást
A válaszadók negyedét érte már valamilyen kellemetlenség - elsősorban betegség, baleset, értéktárgyak elvesztése vagy ellopása - utazása során.
Akit azonban már ért valamilyen kár a nyaralás során, az tudja, mennyire el tudja rontani a pihenést egy váratlan esemény, és jobban fel is készül ezekre: közülük ugyanis 82 százalék köt külön biztosítást.
- hívja fel a figyelmet Fatér Gyula, a Budapest Bank lakossági üzletágvezetője. "Ennek érdekében érdemes bankkártyával fizetni, ahol lehet és maximum a költségvetésünk 20-30 százalékát magunkkal vinni készpénzben arra az esetre, ha valahol nem fogadnának el kártyát, és nincs a közelben ATM sem. Az utazás tervezésekor fontos tudni azt is, hogy sok bankkártyához utasbiztosítás is jár, amely akár a családra is kiterjeszthető, de érdemes külön utas- és balesetbiztosítást is kötni, hogy minél szélesebb körű védelem mellett élvezhessük az utazást."
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.