12 °C Budapest

A Sziget a világ legjobb fesztiváljai között

MTI
2011. május 7. 16:02

A fesztiválszezon közeledtével a Cheapflights amerikai internetes utazási oldal is összeállította tízes listáját a világ könnyűzenei rendezvényeiről. A rock-, pop-, dzsessz- és elektronikus zenei fesztiválokat is felvonultató válogatásban a Sziget a hatodik helyen szerepel.

A lista összeállítói szerint a Sziget Európa egyik legnemzetközibb zenei rendezvénye, amelyen szinte minden stílusra jut egy színpad a világzenétől a blues-on és a dzsesszen át a rockig. Központi helyszíne pedig jó lehetőséget kínál arra, hogy a fesztiválélményt egy kis budapesti városnézéssel is kiegészítsék a résztvevők.

A Sziget idén már több külföldi sajtóorgánum fesztivállistáján is előkelő helyezést szerzett. Legutóbb április végén a Financial Times zenei fesztiválokról szóló körképében szerepelt. A gazdasági és pénzügyi napilap összeállításában hetet emelt ki a világ zenei fesztiváljainak sorából, közte a Szigetet.

A Cheapflights most nyilvánosságra hozott listájának első helyét egy kaliforniai művészeti és zenei fesztivál, az Indio városában megrendezett Coachella Valley Music and Art Festival foglalja el, amely az Egyesült Államok egyik legnagyobb fesztiváljaként a legkülönfélébb zenéket kínálja az alternatív rocktól a hip-hopon át az elektronikáig. A második a dániai Roskilde Festival, Európa egyik legnagyobb zenei fesztiválja, amelyet idén június 30. és július 3. között rendeznek meg.

A harmadik helyet egy júliusi horvátországi rendezvény, a Soundwave Music Festival szerezte meg. Az egyre népszerűbbé váló tengerparti fesztivál különlegessége, hogy szervezői kijelöltek egy több európai nagyvárost érintő útvonalat, amelynek egyes pontjain előre megadott időpontokban találkozhatnak a Soundwave-re tartó résztvevők, és így együtt autózhatnak a horvát tengerpartra.

A skóciai T in the Park a negyedik, és szintén egyre népszerűbb rockfesztivál, amelyre volt olyan év, hogy 90 perc alatt elfogyott minden jegy. Az ötödik helyet a Montreali Nemzetközi Dzsesszfesztivál (Festival International de Jazz de Montréal) foglalja el, amely a kanadai nagyváros szívében június 25. és július 4. között várja a stílus szerelmeseit.

JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

A hatodik helyen szereplő Szigetet a listán az Oszakában és Tokióban megrendezett Summer Sonic Festival követi, amely helyi japán zenészeket és nemzetközi sztárokat egyaránt felvonultat augusztus 13-án és 14-én, a két városban ugyanazzal a programmal. A spanyolországi Festival Internacional de Benicassim tengerparti rendezvénye, amely leginkább a rock, az elektronikus zene és a pop kedvelőinek szól, a nyolcadik a listán délután 5-kor kezdődő és reggel 8-ig tartó koncertsorozataival.

A spanyol fesztivált egy angliai követi, a Wight-szigeten megrendezett Bestival, amely talán az egyik legeklektikusabb fesztivál a világon. A szeptember 8. és 11. között zajló zenei rendezvény legnépszerűbb eseménye a jelmezbál, amelyen tavaly 55 ezren vettek részt, Guinness-rekordot döntve ezzel. Az utolsó a listán a nürnbergi Rock im Park és a Nürburgringen megrendezett Rock am Ring "ikerfesztiválja", amelyet a két helyszínen azonos fellépőkkel július 3. és 5. között rendeznek meg.

 

NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. május 7. szerda
Gizella
19. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?