Itt nyílik Pest legújabb luxusszállodája

Pénzcentrum
2010. február 16. 09:02

Jövőre talán befejeződhet az egyik legpatinásabb Duna-parti épület, a Klotild-palota felújítása. Az épület átalakítása négy éve kezdődött, 102 szobás luxusszálloda fogadja majd a vendégeket - írja a Népszava.

A Klotild-palotát 2002-ben vásárolta meg a Magyar Posta Zrt.-től a Berghelli Group-hoz tartozó Sifim Srt. nevű ingatlanforgalmazó cég, amelyik eredetileg irodákat és luxusapartmanokat alakított volna ki a műemlék épületben. Később azonban az olasz cég elállt a tervétől, s luxushotelnek adta bérbe a palotát. A tulajdonos időközben 2008 nyarán megvált a korábbi kivitelezőtől, a Pillér 2000 Építőipari Kft.-től is, a felújítást a Magyar Építő Zrt. vette át.

 

Fotó: img509.imageshack.us


A majdani Buddha-Bar Hotel Budapest Klotild Palace ötcsillagos szállodában 102 szoba, 11 lakosztály, konferenciaterem, étterem és egy üvegkupolás tetőterasz is helyet kap.

Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. július 20. vasárnap
Illés
29. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. július 19. 19:19