A mai napon véget ér a több héten át tartó árcsökkenés a kutakon és az autósoknak újra mélyebben a pénztárcájukba kell nyúlni tankoláskor. A benzines autóval közlekedőknek ezúttal 3 forinttal kell többet fizetni literenként, a dízeleseket ezúttal nem érinti az áremelés. Nézzük mi a helyzet a kontinens többi országában és vajon milyen hatással lesznek a hurrikánok az olaj- és az üzemanyagárakra!
Az Európai Bizottság által közzétett legfrissebb üzemanyagárak alapján - néhány ország kivételével - az üzemanyagárak csökkenésével telt az elmúlt hónap. Hazánkban a benzin átlagára 300 Ft/l-ről 303 Ft/l-re emelkedett, a gázolaj átlagára 312 forint literenként, bár az autósok a kutak között akár 10-15 forintos literenkénti eltérést is tapasztalhatnak, egyes források szerint ettől nagyobbak is lehetnek a különbségek.

Augusztusban a benzin fogyasztói ára 10 Ft/l-rel, a gázolajé litereként 18 forinttal mérséklődött, amivel az európai középmezőnybe tartozunk. A legnagyobb mértékben Finnországban, Lengyelországban és Szlovéniában csökkentek a benzinárak, a gázolajért a szlovén, a luxemburgi és a ciprusi autósok fizetnek a 7,9-8,7 %-kal kevesebbet, mint egy hónappal korábban.

A benzin átlagosan 2,8 %-kal, a gázolaj pedig 5,1 %-kal kerül kevesebbe a kontinensen, mint egy hónappal ezelőtt. A legolcsóbban Bulgáriában, Lettországban és Litvániában tankolhatnak a benzinesek, hozzájuk csatlakoznak olcsó gázolajukkal a luxemburgiak.
Továbbra is az Egyesült Királyságban a legdrágább a gázolaj, de északi szomszédunkhoz sem igazán éri meg átruccanni egy tankolásért dízel autóval. A régió országai közül a cseheknél és a lengyeleknél drágább, az osztrákoknál olcsóbb ez az üzemanyagfajta. Benzinért a szlovén és a román kutaknál is jóval kevesebbet kell fizetni, mint hazánkban. Horvátországban 8,93 kunába (303 forintba) kerül egy liter benzin, egy liter gázolajért pedig 8,99 kunát (306 forintot) kell fizetni.


Iszonyat értékes kincset rejt a magyar föld: szörnyű, ahogy elpazaroljuk, pedig használni is lehetne
Magyarország geotermikus adottságai kiemelkedőek.

Itt verte el a legtöbb magyar a játékpénzt a SZÉP-kártyákról: ez történik, ha minden zseb átjárható?
A SZÉP-kártya tulajdonosok közel 12 százalékkal többet költöttek kártyáikról 2025 első negyedévében, mint tavaly.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


