Az elmúlt hónapokban tapasztalt üzemanyagár-emelkedéseket követően az Európai Bizottság által közzétett legfrissebb üzemanyagárakat látva átmenetileg fellélegezhetnek a kontinens autósai. Hazánkban is mérséklődött mind a benzin, mind a gázolaj egységára, az autósok 5-6 forinttal kevesebbet fizetnek literenként, mint egy hónappal korábban. A nemzetközi piacokon tovább mérséklődött a nyersolaj ára, ezért ma várhatóan tovább csökken az üzemanyagok ára.
A májusi és a júniusi emeléseket követően júliusban két alkalommal is csökkentették a 95-ös benzin és a gázolaj vételárát. A nemzetközi olajárak ingadozásával indokolt árváltoztatások hosszú idő után először az autósoknak kedveztek. A tovább erősödő forintnak (+3,7 %) köszönhetően az autósok nem érezték meg, hogy a vizsgált időszakban euró alapon számolva két százalékkal drágábbak lettek az üzemanyagok. Hazánk a 310 forintos benzinnel és a 331 forintos gázolajjal a kontinens középmezőnyébe tartozott az elmúlt hónapban.

A benzin a kontinensen átlagosan 0,8 %-kal kerül kevesebbe, mint egy hónappal ezelőtt, de amíg a finneknek mélyebben a zsebükbe kell nyúlni tankoláskor, addig a svédeknél és a bolgároknál több mint 5 %-kal csökkentek az árak. Legolcsóbban újra Bulgáriában tankolhatnak az autósok, őket követi a három Balti-állam és Románia.
A gázolaj vételára Írországban, Lengyelországban és Romániában drágult a legnagyobb mértékben. A svédek, a németek és a bolgárok 3,9-4,2 %-kal kevesebbet fizetnek a tankoláskor, mint júniusban. Továbbra is az Egyesült Királyságban a legdrágább a gázolaj, de a csehek, a szlovákok és a lengyelek is többet fizetnek érte, mint hazánk dízel autósai.
A ciprusi és a máltai üzemanyagárak továbbra is alacsonyak, a kisebbik szigetország büszkélkedhet a legolcsóbb dízellel a kontinensen. Az olajárak további mérséklődésnek köszönhetően beharangozott újabb üzemanyagár csökkentések ezúttal a dízel autók tulajdonosainak kedveznek jobban.



Itt verte el a legtöbb magyar a játékpénzt a SZÉP-kártyákról: ez történik, ha minden zseb átjárható?
A SZÉP-kártya tulajdonosok közel 12 százalékkal többet költöttek kártyáikról 2025 első negyedévében, mint tavaly.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


