A lízingcégek nem igazán örülnek annak, ha egy autót vissza kell venni az ügyfelektől, mivel a leggyakrabban mindössze 40-50 százalék térül meg a követelésből, ha értékesítik a visszavett autót. Ennek oka ráadásul nem a rossz értékesítési politika, hanem a visszakerült autók siralmas állapota - írja a Napi Gazdaság.
Általában a bajba került ügyfelek először a biztosítási díjakat nem fizetik, majd a kötelező szervizek is elmaradoznak, végül az autó rendszeres karbantartására sem fordítanak már egyáltalán figyelmet, ugyanis amikor az ügyfelek sejteni kezdik, hogy a lízingcég előbb-utóbb visszaveszi az autót, már egyáltalán nem törődnek az állapotával.
Sőt, van aki még ennél is tovább megy. Sokszor a foglalásnál már csak lecsupaszított járműveket találnak a társaságok, kiszerelik a légzsákot, de olyan is előfordult már, hogy csak a csupasz vázat sikerült lefoglalni.
A kényszerértékesítés során a jó állapotban lévő autók esetén is csak a követelés maximum 75 százaléka térül meg, de a rosszabb állapotúak mindössze 40-45 százalékos fedezetet tudnak biztosítani a követelésre. Az ügyfelektől ráadásul kifejezetten lassan tudják csak behajtani a követeléseket, és azoknak általában mindössze 25 százaléka hajtható be.
A cégek emellett azokat az ügyfeleket nem tudják elkerülni, akik eleve csalási szándékkal vágnak bele a kölcsönfelvételbe, bár a portfolión belül ez az arány minimális.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
A visszavett autók értékesítését az is nehezíti, hogy foglalás alatt áll, lejárt a műszakija, vagy már kivonták a forgalomból. Így mire eladhatóvá válik, már az is sok idő, és onnantól számítva még további 25 és 90 nap között tudja értékesíteni a vállalt, ami jelentős plusz költségekkel jár. Ennek köszönhetően a cégek inkább megpróbálnak megegyezni az ügyféllel, és átstrukturálni a részleteket, így megtartva az ügyfeleket, és megkímélve magukat a felesleges költségektől...
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


