A Moody's Investor Service legújabb jelentése az autóiparra vonatkozóan negatív kilátásokat tartalmaz, a piac szereplőivel kapcsolatosan ugyanis erős leminősítési nyomás érzékelhető.
A Moody's négy fő nyomvonalat azonosított, amelyek negatívan hathatnak a szegmens szereplőinek minősítésére. Ez egyrészt a folyamatosan alacsony szinten álló autótermelés, másrészt a lassú fejlődési mechanizmus az európán kívüli eredeti alkatrészgyártók (OEM) elterjedésében, ezen felül a folyamatosan fennálló árazási nyomás, valamint a magas versenykockázat.
A Moody's szerint 2008-ban is alacsony növekedésre számíthatnak az eredeti alkatrészgyártók. A kereskedelmi üzletfelek részéről az autók iránti kereslet várhatóan továbbra is magas szinten marad, ezzel szemben a magánszektor kereslete tovább erodálódik a rendelkezésre álló jövedelemszintben tapasztalt alacsony növekedés miatt.
Ezen kívül az európai gyártóknak problémát okozhatnak az OEM-ek részéről jelentkező jókora éves árcsökkentési kérések, amelyek az OEM-ek azon törekvéseiből fakadnak, hogy árengedmények révén növeljék vásárlóik keresletét.
A Moody's egyébként azzal számol, hogy a gyártók olyan intézkedéseket vezetnek be, melyek révén a földrajzi és vásárlói diverzifikáció emelkedni fog, kiváltképp az ázsiai OEM-ek irányában. Mindazonáltal ezen intézkedések rövid és középtávon jelentős mértékű tőkeberuházásokat indokolnak, s pozitív hatással ezek az egyes cégek minősítésére csak középtávon bírnak.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.