Szeptember 12-én vágták át a szalagot Pécs legnépszerűbb sétálóutcájában, a Pizza Hut első, modern dine-in koncepcióval megnyílt éttermében.
Teherré vált a Netflix a magyaroknak: lehagyott minket Európa, még a horvátok is jobban jártak
Ma már szinte nincsen olyan háztartás, ahol ne fizetnének elő legalább egy videó streaming szolgáltatásra, amik közül világszinten talán még mindig a Netflix az egyik legnépszerűbb. Azonban az előfizetés ára nemcsak csomagonként, de országonként is eltérő lehet. Nem beszélve arról, hogy egy 10 eurós összeg teljesen mást jelent egy németnek, mint egy románnak vagy egy magyarnak.
Bátran ki lehet jelenteni, hogy ma már a legtöbb embernek nem jelent újdonságot a digitális rezsi fogalma, ami alapvetően egy lappangó, könnyen megugró extra kiadás minden hónapban. Ráadásul, ha nem figyelünk össze ezeknek az összessége akár 40 ezer forint körülre is rúghat. Egy átlagos ember ugyanis, akinek Android készüléke van, és PlayStation-ön szeret játszani mondjuk. Ha ez a fiktív ember mindössze a három legnépszerűbb streaming szolgáltatóra, az HBO Max-ra, a Netflixre és a Disney+-ra fizet elő, akkor 18 840 forintot költ digitális rezsire úgy, hogy az extra tárhely, illetve egy YouTube prémium előfizetés is van benne, a középső csomagokra fizetett elő.
De szűkítsük le egy kicsit a kört, vegyük csak a filmes oldalakat, mint a Netflix, az HBO Max, az Amazon Prime, az Apple Tv Plus, Disney+-t és a SkyShowtime-ot. Ha mindenre előfizetünk – és miért ne tennénk, hiszen így tudjuk lefedni csak a teljes kínálatot – és sajnálatos módon nem tudtunk élni egyik kedvezménnyel se, akkor csak ezeknek az oldalaknak az előfizetése tízezrekbe kerülhet.
Akár a dupláját is fizethetjük a Netflixért
A fent összeállított csomag pedig régiónként, sőt országonként is változhat. Cikkünkben a Netflixet vesszük alapul annak érdekében, hogy megnézzük azt, hogy mégis a környező országok közül kik is jártak a legjobban, és a legrosszabbul a streaming árakat nézve. Azért a Netflixre esett a Pénzcentrum választása, mert ez az egyetlen olyan streaming szolgáltató, ami az összes vizsgált országban megtalálható.
Az pedig már elsőre szembetűnő a lenti táblázatban, hogy mekkora különbségek lehetnek az egyes országok árai között. A számítás leegyszerűsítéséhez a jelenlegi árfolyamon számolva forintban határoztuk meg az előfizetések összegét. Ez alapján pedig messze nem a magyarok jártak a legjobban. A prémium előfizetés árai 3813 és 6866 forint között mozognak, amiben a magyarok a maguk 4490 forintos árával még elég olcsónak számítanak.
A legdrágább – csak az előfizetés árát nézve – Ausztriában a Netflix, ahol 6866 forintba kerül havonta a 4 fiókos, prémium előfizetés. Második helyen végzett ezzel Románia, ahol 5736 forintba kerül a szolgáltatás havonta, őt követi Németország (4957 forint), majd Csehország (4910 forint). Szlovákia és Szerbia (4585 forint) fej-fej mellett haladva lett az ötödik, amivel a lengyelek (4534 forint) a hatodik, a magyarok (4490 forint) a hetedik helyre kerültek.
Azaz csak Horvátországban (3820 forint) és Szlovéniában (3813 forint) olcsóbb az előfizetés, mint nálunk.
Innen nézve pedig messze azok közé tartozunk, akik a legjobban jártak az előfizetés árát tekintve. Viszont, ha már azt is belevesszük a képletbe, hogy mekkora az adott ország átlagkeresete teljesen más megvilágításba kerül a kérdés. Magyarország pedig az élbolyból hirtelen a sereghajtók közé kerül.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Na de tényleg mi jártunk a legjobban?
Lehetséges, hogy Ausztriában 6866 forintot kell fizetniük havonta az embereknek a Netflixért, azonban érdemes beleszámolni, hogy a (Wikipedia) adatai alapján a nettó átlagjövedelem forintba átszámolva 1 millió 250 ezer forint körül mozog. Azaz a Netflix előfizetés mindössze a nettó átlagfizetés 0,53 százalékát teszi ki.
Azonban ezzel Ausztria mindössze a második lett, ugyanis a németeknek a nettó átlagkeresete 1 millió 500 ezer forint körül mozog a friss adatok szerint, azaz a szolgáltatóra való előfizetés csak a fizetésük 0,32 százalékát teszi ki. A legszerencsésebbek között a sorban Szlovénia a következő, ahol 551 ezer forint a nettó átlagkereset, míg 3813 forintot fizetnek az előfizetésért. Ez 0,69 százalékot jelent. A dobogóról éppen, hogy lecsúszott Horvátország, ahol az átlagkereset 0,86 százalékát teszi ki a Netflix. A horvátokat követi Csehország (0,9 százalék), Lengyelország (0,94 százalék), illetve a szlovákok, akik csak egy kicsivel előztek be minket.
Itt ugyanis 410 ezer forint körül mozog a nettó átlagkereset, és bár 100 forinttal többe kerül az előfizetés ott, mint itt ez elég volt ahhoz, hogy 0,05 százalékkal megverjenek minket. Szlovákiában ugyanis 1,11 százalékát teszi ki a Netflix a fizetésnek, míg Magyarországon 1,16 százalékát.
Ezzel Románia és Szerbia lettek a sereghajtók: előbbiben az átlagkereset 361 ezer forintot tesz ki, ami azt jelenti, hogy az előfizetés ára a nettó átlagkereset 1,58 százaléka. Utóbbiban pedig 282 ezer forintot kapnak készhez átlagosan a lakosok, azaz a Netflix előfizetők az 1,62 százalékát hagyják ott a cég számára.
Itt a Pénzcentrum 2024-es Boldogságtesztje: töltsd ki, hogy kiderüljön, mennyire boldog nép a magyar
Tudd meg, milyen összetevők tesznek igazán elégedetté bennünket, és ha van 5 perced, csatlakozz a kutatáshoz!
Eldőlt a 2028-as olimpia helyszíne? Így reagált a frissen megválasztott elnök a Los Angeles-i tervre
A 2028-as Los Angeles-i olimpia szervezői szerint az Egyesült Államok leendő elnöke, Donald Trump és kormánya teljes mértékben támogatja az ötkarikás játékokat.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.