Még most is számtalan települést találunk, ahol az elmúlt egy év alatt ugrásszerűen nőtt a lakosok száma.

A magas infláció miatt egyre több az olyan vagyon elleni cselekmény, amely korábban csak szabálysértésnek számított volna, most viszont már bűncselekmény kategóriába esik - írja a G7. A szabálysértési értékhatárt 2012-ben emelte a kormány a korábbi 20 ezerről két és félszeresére. Akkor ez javította a bűnügyi statisztikákat, hiszen egyik évről a másikra a 20 és 50 ezer forint közötti lopások és csalások már nem számítottak bűncselekménynek. Most ennek épp az ellenkezőjét láthatjuk.
Zsinórban a második olyan év volt 2023, amikor nőtt a Magyarországon elkövetett bűncselekmények száma. Ezt megelőzően közel 10 évig csökkenő tendencia volt a jellemző - írja a lap. A fordulat valószínűleg nem független az elmúlt években tapasztalt inflációtól, mivel egyre több vagyontárgy értéke haladja meg a több mint 10 éve meghúzott határt. Ahogy a 2010-es évek elején a szabálysértési értékhatár emelése javított a statisztikákon, most az árak emelkedése miatt egyre több vagyon elleni cselekmény csúszik át a bűncselekmény kategóriába - mutattak rá.
A fő bűncselekménytípusok közül lopásból volt a legtöbb, bő 27 ezer, de csalásból is több mint 19 ezer elkövetést rögzítettek. Mind a kettő jelentős növekedés a korábbi évekhez képest - írja a lap. Általánosságba is a bűnelkövetések számának emelkedését jelentős részben a korábbinál látszólag gyakoribb csalások és lopások magyarázzák az elmúlt években. Ebből a két bűncselekményből bő nyolcezerrel többet követtek el tavaly, mint két évvel korábban.
Mindez azonban nem feltétlenül jelenti azt, hogy tényleg sokkal több ilyen cselekmény lenne, mint korábban, egyszerűen csak többet minősítenek belőlük bűncselekménynek - írja a lap. A jelenlegi szabályozás szerint ugyanis a vagyon elleni cselekmények 50 ezer forintos értékhatár alatt szabálysértésnek minősülnek. Az elmúlt két évet sújtó infláció miatt sok vagyon elleni cselekmény így már bűncselekménynek számít, ami korábban csak szabálysértésnek minősült volna, mert nem érte el az 50 ezer forintos értékhatárt.

Újabb budapesti lomtalanítás dátum derült ki: ez a kerület még várhat, csak nyáron viszik el a lomot
Fontos, hogy a nem a megjelölt időpontban történő lomkikészítés közterület-szennyezési szabálysértésnek minősül.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiderült, hogy melyik a magyarok kedvenc húsfajtája
A baromfihúsok a legnépszerűbbek a Lidl magyar vásárlóinak körében - derül ki az áruházlánc közleményéből.
-
Jövőépítés pénzügyi stressz nélkül – Így segít a Fundamenta valóra váltani a lakásálmokat (x)
Ismét mozgásba lendült a lakáspiac, a lakhatás kérdése aktuálisabb, mint valaha. Az ingatlanárak az egekbe járnak, mi lehet mégis a megoldás?
-
Húsvét előtti kuponnapok a SPAR üzletekben! (x)
Eljött a húsvéti készülődés ideje, vedd Te is az irányt a legközelebbi SPAR vagy INTERSPAR áruház felé, ahol akár 20-60 százalékos kedvezmények, valamint két darab 20%-os kedvezményre jogosító Joker kupon is vár rád 2025. április 3. és 15. között.
-
Harmadszorra is a Gránit Bank lett Magyarország leggyorsabban növekvő digitális bankja (x)
Sorozatban a harmadik alkalommal ítélte a Gránit Banknak a „Leggyorsabban Növekvő Digitális Bank Magyarországon” díjat a neves brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review magazin.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


