Megkezdődött az eperszezon Tatabányán, ahol jelenleg 1500-2000 forintos kilónkénti áron kínálják a fóliasátorban termesztett gyümölcsöt.

Korábban bemutattuk, hogy hova költözik az elit Eger városában, most pedig azt vettük górcső alá, melyek a legolcsóbb utcák Heves megye legnagyobb településén. Nincs nagy meglepetés, a Heves megyei székhelyen is komoly a szórás a lakásárakban, Eger városának legolcsóbb utcáiban már 400 ezer forint alatt is hozzájuthatunk ingatlanhoz, sőt a legfrissebb adatok szerint a legolcsóbb lakásokat 300 ezer forint alatt vásárolhatjuk meg négyzetméterenként.
Nemrég, „Ez a 20 legdrágább utca az egri ingatlanpiacon: itt vásárol aranyáron lakást a heves megyei elit” címmel megjelent cikkünkben már bemutattuk a baranyai megyeszékhely gazdagabb területeit. Most pedig a másik véglet, azaz azok az utcák következnek, ahol a legolcsóbban lehet most lakóingatlant vásárolni. Mielőtt azonban előre szaladnánk, idézzük fel korábbi anyagunkból, hogy Eger városa milyen átlagos lakáspiaci mutatókkal bír.
Nos, a KSH-nál elérhető, hivatalos tranzakciókból származó NAV-adatok alapján 2022 második negyedévében átlagosan 467 347 forintot kértek Egerben egy négyzetméternyi lakóingatlanért. Ugyanakkor az ingatlan típusa szerint komolyabb szórás is megfigyelhető a fajlagos árakban és természetesen a tranzakciószámokban is.
Lapunk megkeresésére az ELTINGA összeállított egy részletesebb adatsort, amely alapján megállapítható, hogy 2022 második negyedévében a használt tégla lakások négyzetméterenként 479 180 forintért (258 tranzakció alapján), míg a panellakások 399 335 forintos fajlagos áron (27 tranzakció alapján) keltek el Egerben; a családi házakért pedig 426 793 forintot kértek (30 tranzakció alapján) a tulajdonosaik négyzetméterenként Heves megye székhelyén.
Ez tehát a nagy átlag. Kérdés ugyanakkor, mit mutatnak a mélyebb statisztikák. A lakáspiaci elemzések ugyanis jellemzően megye, város, esetleg városrész (pl. kerület) bontásban vizsgálják a különböző statisztikai mutatókat, míg utca szerinti mélységben - bár rendelkezésre állnak ilyen adatok is - nem nagyon készül felmérés. Pedig egy erősebb nagyítóval vizsgált lokációelemzés kiválóan megmutatja, hogy a lakáspiaci mutatók egészen komoly kilengéseket is képesek produkálni.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 719 484 forintot 20 éves futamidőre már 6,26 százalékos THM-el, havi 142 416 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,78% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Hogy ezt igazoljuk, a Pénzcentrum ezúttal a KSH nemrég megjelent kiadványából, azaz az "Ingatlanadattár, Magyarországi lakásárak, 2005-2021" adatsorából mutatja, hogy melyek voltak 2021-ben Eger legolcsóbb utcái. Fontos leszögeznünk, hogy a 2021-es a legfrissebb adat az utcákra vonatkozóan, így Eger város egészére vonatkozó 2022-es átlagárakkal történő összehasonlítás csak hozzávetőleges lehet. Továbbá az alábbiakban közölt áradatok kapcsán fontos azt is kiemelni, hogy a komoly kilengéseket a tranzakciók darabszáma (összesítésünk valós lakáspiaci tranzakciók alapján készült) és egy-egy extrém tranzakció is komolyan torzíthatja. És akkor nézzük a Eger legolcsóbb utcáit.
A 20 legolcsóbb utca az egri ingatlanpiacon:
- Egri utca (228 ezer forint/nm)
- Keglevich Miklós utca (238 ezer forint/nm)
- Servita utca (268 ezer forint/nm)
- I.sz. lakótelep utca (275 ezer forint/nm)
- Töviskes tér (285 ezer forint/nm)
- Hársfa utca (294 ezer forint/nm)
- Faiskola utca (306 ezer forint/nm)
- Olasz utca (306 ezer forint/nm)
- Malomárok utca (312 ezer forint/nm)
- Bartók Béla tér (313 ezer forint/nm)
- Bükk sétány (322 ezer forint/nm)
- Kallómalom utca (322 ezer forint/nm)
- Cifrakapu utca (328 ezer forint/nm)
- II. Rákóczi Ferenc utca (328 ezer forint/nm)
- Vallon utca (336 ezer forint/nm)
- Hősök utca (338 ezer forint/nm)
- Széchenyi István utca (343 ezer forint/nm)
- Vízimolnár utca (343 ezer forint/nm)
- Puky Miklós utca (346 ezer forint/nm)
- Kolozsvári utca (348 ezer forint/nm)

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


