A lakás értékétől és a megbízási szerződésben meghatározott sikerdíj mértékétől függően megdöbbentően magas ügynöki számlával szembesülhet az óvatlan eladó. A stagnáló lakásárak és a folyamatos megszorító intézkedések egyre kifinomultabb takarékossági ötletekre ösztönzik az eladókat.
Az ingatlanközvetítő igénybevétele nem minden esetben kidobott pénz az ablakon. Aki nem rendelkezik megfelelő jogi és pénzügyi ismeretekkel, vagy nem jártas a lakáseladás körüli ügymenetben, annak mindenképpen ajánlott egy szakcég, illetve szakember szolgáltatásinak az igénybevétele.
Az ügynöki díjak mértéke legtöbbször a lakás vételárának 2-3 %-a, de vannak olyan irodák, amelyek akár 5 %-ot is elkérnek a sikeres értékesítés esetén. A magas díjak arra ösztönzik az eladókat, hogy próbálják meg inkább maguk értékesíteni a lakást. Egy átlagos alapterületű 15-20 millió forintos fővárosi lakás esetében ügynökségről függően ez 300-600 ezer forintot is jelent.
Az értékesítési időt jelentősen befolyásolja a lakás értékének pontos meghatározása. A lakástulajdonosok hajlamosak a saját ingatlanukat túlértékelni, ezért aki nincs tisztában a piaci viszonyokkal, annak javasolt egy hivatalos értékbecslés készítése. A hirdetésünkben úgy határozzuk meg az irányárat, hogy alku esetén fájdalommentesen tudjunk valamennyit engedni a vételárból.
A hirdetés mellé célszerű néhány jól sikerült fényképet tenni az ingatlanról, egy jó fotó felkeltheti az érdeklődést és akár el is adhatja a lakást. Érdemes az ingatlan előnyös oldalát kihangsúlyozni és ezt a szöveges részben bővebben is ki lehet fejteni. Olvassuk el mások hirdetéseit és merítsünk belőlük ötleteket. A tárgyalások előtt vegyük fel a kapcsolatot jogi képviselőnkkel, szervezzük a bemutatásokat rugalmasan, hogy minél előbb sikeresen adjunk túl a lakásunkon.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


