Számos új projekt, illetve sikeres projektek új ütemei várják a budapesti lakáskeresőket 2008 tavaszától. A helyszínek között szerepelnek óbudai, újbudai, zuglói és budakalászi ingatlanok is. Úgy tűnik a zöldterületi lakóprojektek nem veszítettek vonzerejükből, s ezzel egy időben megjelentek újabb fejlesztések Budapest belső kerületeiben is. Az Otthon Centrum Project Consulting (OC PC) kínálatában ez év tavaszától mintegy 500 új ingatlan jelenik meg, s ezzel a teljes újlakás-választék megközelíti majd a kétezres nagyságot.

Az eddigi tapasztalatok szerint az év elejei áremelkedés átlagos nagysága 3-5 százalék között alakult az új lakások szegmensében. "A vevők egyre konkrétabb elképzeléssel rendelkeznek a belső anyagokra vonatkozóan - emelte ki Moskovits Pál, az OC Project Consulting ügyvezetője, - s ezzel párhuzamosan egyre nagyobb az igény a komplex kiszolgálásra az értékesítési folyamat során. Ilyen igény például a finanszírozási, vagy a műszaki és belsőépítészeti egyeztetés. A vevők újlakás-finanszírozását bonyolítja általában egy meglévő használt lakás, meglévő hitellel a háttérben, aminek együttes ügyintézése némileg komplikáltabba teszi az új ingatlan megvásárlását is."
Az értékesítési idő némileg meghosszabbodott, jól látható az a tendencia, hogy az átadáshoz közeli lakások iránt magas a kereslet, s bár az átadásig a lakások körülbelül 90 százaléka továbbra is gazdára talál, a piac két szegmense megosztott. A magasabb négyzetméterárú ingatlanokra jellemzőbb, hogy jobbak az eladási számok az átadás előtt, amikor az épület már fizikailag is bejárható. Az alacsonyabb árfekvésű lakásoknál, ahol általában van előértékesítés, illetve kedvező fizetési ütemezés is, - részben a befektetési céllal vásárlóknak köszönhetően - a projekt indulásakor is jelentkezik egy komoly felfutás az értékesítésben.
A lakásvásárlásnál továbbra is a projekt elhelyezkedése a legfontosabb szempont. Elsősorban 35-65 négyzetméter közötti, jó elosztású, hatékony alaprajzzal rendelkező, jó tájolású lakások a legkedveltebbek. Bár általában nem jelent különösebb előnyt a földszinti elhelyezkedés, kivételek itt is akadnak: a privát kertkapcsolattal rendelkező lakások. Ezeknél már a tervezéskor figyelembe veszik a tájolást, az intimitás megteremtését, és a teraszok kialakításánál a használható méretnagyságot. Az egyedi penthouse lakások közül azok a nyertesek, ahol a bevezető árak miatt kedvezőbbek a négyzetméterárak.
Az OC PC 2007-ben közel 700 lakást értékesített, s az új lakáspiacra jellemző elmúlt évi kisebb megtorpanást követően 2008 második felétől abszolút fellendülésre számít.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
-
Ipar Napjai és Automotive Hungary – Mindenki egy helyen (x)
Hazánk legnagyobb ipari eseménye vár minden szakembert: ipari innovációk, költséghatékony megoldások, üzleti lehetőségek, networking, KKV-kat segítő pályázatok.
Portfolio Gen Z Fest 2025


