Mint ismeretes, az Európai Unió biztosai nem nézik jó szemmel a hosszú távú áramvásárlási szerződéseket, a kormány és az erőművek képviselői így ezek megszüntetéséről tárgyalnak a közeljövőben. A felrúgott szerződések nyomán indított kártérítési perek elvesztése esetén az állam akár 250-300 milliárd forintot is kifizethet, melyet végső soron a fogyasztókkal téríttethet meg - írja a Magyar Hírlap.
A szóban forgó szerződéseket a villamosenergia-piac liberalizációja keretében júliusig fel kellene mondani. A lap számításai szerint amennyiben a nemkívánatos számlát a családoknak kellene állni, háztartásonként nagyságrendileg 50 000 Ft-os többletteherrel kellene kalkulálni.
A piacon jelenleg áramhiány van, még a nemzetközi előírások által megszabott tartalékot sem sikerül képezni, a teljes liberalizálás így drasztikus áremelkedést vonhatna maga után. Az előzetes számítások szerint 20-30%-kal is nőhetne a villanyszámla.
Valamelyest bíztató lehet, hogy eddig egyetlen uniós országban sem volt példa a szerződések felbontására.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


