Mutatjuk, hogy 2025-ben melyik napra esik itthon a gyereknap, mit ünneplünk ezen a napon és honnan ered ez a hagyomány.

Két év után először lazítottak az érettségi vizsgák járványügyi szabályain, törölték például azt az előírást, amely alapján maximum tíz diák írásbelizhet egy teremben. Továbbá idén már a maszkviselést sem tehetik kötelezővé az iskolaigazgatók az érettségizők vagy a felügyelő tanárok számára, és szóbeli vizsgák is lesznek.
A pandémia berobbanása óta az egyik legfontosabb iskolai járványügyi szabály a létszámkorlát, amely alapján akár érettségit, akár középiskolai írásbeli felvételit szerveztek az intézmények, úgy kellett elkészíteniük a diákok beosztását, hogy egy tanteremben maximum tízen vizsgázhattak - így tudták ugyanis tartani a másfél méteres védőtávolságot.
Most azonban két év után ez változni látszik, hiszen az idei tavaszi érettségik járványügyi előírásait tartalmazó, „Az érettségi vizsgaszervezés során javasolt egészségvédelmi intézkedések” című, néhány napja frissített tájékoztató alapján az idei tavaszi érettségiken nem kötelező tartani a másfél méteres védőtávolságot, és a termekben tíznél több diák is írásbelizhet, sőt a szövegből az is kiderül, hogy az iskolaigazgatók mégsem tehetik kötelezővé a maszkviselést, az a vizsgázók és a felügyelő tanárok számára is csak javasolt, de nem kötelező.
Az iskoláknak előírják, hogy legyen a termekben kézfertőtlenítő, és ennek használatára hívják fel a vizsgára érkező felügyelők és a vizsgázók figyelmét is. Emellett azt kérik a tanároktól, hogy ügyeljenek arra, hogy a diákok az írásbeli előtt „a legrövidebb úton és idő alatt” foglalják el a helyüket, és miután befejezték a dolgozatot, tegyenek ugyanígy. „Covid-biztos” maradt ugyanakkor a dolgozatok beszedése, az írásbeli végén egyszerre csak egy diák adhatja le majd a feladatsorát. A másik nagy változás, hogy két év után idén már a szóbeli érettségi vizsgákat is megtartják - erről még februárban számolt be az Eduline.

Magyar érettségi 2025: itt vannak a megoldások, ezeket a feladatokat kellett megoldaniuk a diákoknak
240 perc után véget ért az idei magyarérettségi. Mutatjuk, hogyan kellett megoldani az első rész feladatait a szaktanár szerint.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


