Enyhe drágulást hozott az április az albérletpiacon. Éves szinten országosan 7,6, Budapesten 8,6 százalékos volt az emelkedés.
A járványügyi készültségre tekintettel a jelenléti és a digitális oktatás kombinációjában indul a tanév az Eötvös Loránd Tudományegyetemen az őszi szemeszterben. Az online órák mellett tehát lesznek olyan kurzusok is, amelyeken személyesen kell részt venniük a hallgatóknak, ezek esetében ugyanakkor kötelező lesz a maszkviselés és a védőtávolság betartása.
A 2020/2021-es tanév őszi félévében hibrid oktatást tervez az ELTE, mely fizikai jelenléthez kötött kurzusokból és online kurzusokból, valamint ezek kombinációjából áll majd. A hibrid oktatás központi keretrendszerén belül az egyes karok a szervezeti és képzési struktúrájuknak megfelelően nagy döntési szabadsággal rendelkeznek a tanrendjük összeállításában.
Mivel az ELTE elsődlegesnek tartja polgárai védelmét, így azok a hallgatók, akik bármilyen okból veszélyeztetettek, kérvényezhetik, hogy tanulmányi kötelezettségeiket kizárólag online teljesíthessék a hibrid rendszeren belül is. Azon hallgatók számára pedig, akik esetében nem áll fenn kockázat, és így részt vehetnek a személyes jelenlétet igénylő kurzusokon, érvényben lesznek a maszkviselés és a biztonságos távolságtartás szabályai.
Az online kurzusok lehetnek szinkron (valós időben zajló) és aszinkron (a kurzus teljesítése nem igényel egyidejű jelenlétet a hallgató és az oktató között) megtartva, ennek meghatározása a kar, illetve az oktató hatásköre lesz. A most elkészült sajátos Tanulmányi és Vizsgaszabályzat (TVSz) a hibrid oktatásról elsősorban a szorgalmi időszakra rendelkezik, a vizsgaidőszakra vonatkozó szabályokat a tavaszi TVSz rendelkezéseinek felülvizsgálatával később hozza majd meg az egyetem.
A tavaszi veszélyhelyzet alatt elrendelthez hasonló, általános távolléti oktatás csak abban az esetben lesz az Eötvös Loránd Tudományegyetemen a 2020/2021-es tanév őszi félévében, ha a hallgatók fizikai jelenlétét kizáró kormányzati döntés születik, vagy a járványügyi helyzet ezt indokolja.

Magyar érettségi 2025: itt vannak a megoldások, ezeket a feladatokat kellett megoldaniuk a diákoknak
240 perc után véget ért az idei magyarérettségi. Mutatjuk, hogyan kellett megoldani az első rész feladatait a szaktanár szerint.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


