Az anyaság, a munka és a napi teendők mellett új hobbit talált magának.
Hazánkban folyamatosan növekedik a várható élettartam, emiatt a nyugdíjrendszer finanszírozása egyre többe kerül az államnak, a munkáltatónak és az egyénnek is. A legtöbben arra számítanak, hogy nyugdíjaskori jövedelmük közel felét az állam fogja biztosítani - derül ki a nemzetközi Aegon csoport 2016-os nyugdíjfelkészültségi szubjektív kutatásából.
A magyarok nem érzik magukat felkészülve a nyugdíjukra
A munkavállalók jövőbeli pénzügyi felkészültségének jellemzésére az Aegon kutatásában az ARRI indexet használta. Ez az indexszám azt mutatja meg egy 10-es skálán, hogy mennyire gondolják magukat az emberek felkészültnek a nyugdíjas éveikre. A magyarok közül legtöbben az 5,8-as világátlaghoz képest az 5-ös számot jelölték meg a skálán. Ez pedig azt jelenti, hogy a nyugdíjas évekre való felkészültségünket közepesre értékeltük.
Honnan lesz nyugdíjunk?
A magyarok közül a legtöbben arra számítanak, hogy az nyugdíjaskori jövedelmünk 55 százalékát az állam fogja finanszírozni.
- mondta el a sajtótájékoztatón Horváth Gyula, az Aegon Magyarország vezérigazgató-helyettese.
Mi lehet megoldás?
A nyugdíjrendszer fenntarthatóságának kérdésre már évek óta központi téma. A nyomás hatalmas az állami társadalombiztosítási rendszereken, így a kutatásban arra a kérdésre is keresték a választ: vajon mi lenne a megoldás a nyugdíjrendszer fenntarthatóságának az érdekében.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A grafikonon jól látszik, hogy mindössze a magyarok 3 százaléka gondolja úgy, hogy nem kellene semmit tennie, a társadalombiztosítás finanszírozása a jövőben is teljesen megoldott.
Tényleg emelni kellene a nyugdíjkorhatárt?
Az ideális az lenne, ha a nyugdíjba lépéstől számítva az emberek várható élettartama még 15 év lenne. Magyarországon azonban folyamatosan nő a nyugdíjas korban eltöltött idő, ez az átlag már a férfiaknál is jóval 15 év felett van. Ezért is égető hazánkban a nyugdíjkorhatár emelésének kérdése.
A kutatásban megkérdezetteknek több mint a fele azt mondja, hogy valamilyen módón emelni kellene a nyugdíjkorhatárt. A magyaroknál azonban a nyugdíjkorhatár emelése nem talál ennyire lelkes fogadtatásra. A nyugdíjkorhatár emelése mellett mindössze a magyar válaszadók 32 százaléka szavazott.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


