Technikai problémák miatt a K&H Bank ügyfelei közül sokan nem kapták meg időben a nyugdíjukat hétfő délelőtt.
Folyamatosan aggódnak a nyugdíjpénztárak tagjai a nyugdíjrendszer jövőjével kapcsolatban, és hogy mi lesz az önkéntes pénztárakban gyűlő befizetésekkel - írja a Népszava.
Mint hétfőn kiderült, a parlamentnek benyújtott, az adó- és nyugdíjszabályokat is érintő pénzügyi csomag a pénztárak működését is módosítaná, ha kötelezővé tenné számukra a nyugdíjkorhatár elérése után a havi járadékok formájában történő kifizetések felajánlását.A kormány szerint előnyös lenne az embereknek, ha a pénztár ebben a formában fizetné vissza a megtakarított pénzt. A pénztárak eddig is felkínálták ezt az opciót, pedig nem volt nekik kötelező. Bár a törvényjavaslat továbbra is megengedi, hogy a korhatár betöltése után az illető egy összegben is felvehesse a megtakarítást, sokan amiatt aggódnak, hogy a későbbiekben esetleg elveszik ezt a lehetőséget.
Bár az Önkéntes Pénztárak Szövetségének elnöke nem tart további szigorításoktól, Hegyesiné Orsós Éva, a Nyugdíjasok Országos Képviseletének elnöke szerint nem indokolatlan az aggodalom. Ugyanis véleménye szerint a 3 ezer milliárd forintos kötelező nyugdíjpénztári megtakarítások államosításakor is az volt az egyik kormányzati magyarázat, hogy a vagyon azokból a járulékokból halmozódott fel, amit a munkáltatók az állami nyugdíjkassza helyett ebbe a magánpénztári rendszerbe utaltak. Szerinte a kormány ez esetben is bármikor hivatkozhat arra, hogy a pénznek az adórendszerben lenne a helye, ami miatt félnek az emberek ezzel a megtakarítási lehetőséggel élni.
Az egyösszegű kifizetések letiltásának félelmét pénzügyi szakértők szerint az is erősíti, hogy az állami nyugdíjrendszerben sincs erre lehetőség. Ma az önkéntes nyugdíjpénztárakban gyűjtött pénzüket szinte kizárólag egyben veszik ki az emberek. Évente 50 milliárd forintot fizetnek ki a pénztárak, ennek elenyésző részét utalják havi járadékként. Ha az állam csak ezt a lehetőséget hagyná meg a pénztártagoknak, vélhetően még kevesebben élnének ezzel a megtakarítási lehetőséggel, márpedig a nyugdíjpénztárak taglétszáma a hírek szerint így is folyamatosan csökken.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


