Az önkéntes nyugdíjpénztári tagok 1,5 százaléka nagyságrendileg a vagyon 1,5 százalékát igényelte eddig lakáscélra.
A magánnyugdíjpénztárak tagdíjfizetői aránya mindenhol 70 százalék felett van, de a passzív tagokat több hónap alatt sem tudják aktivizálni az intézmények - írja a Világgazdaság.
Kevesebb mint 60 ezer tagjuk maradt a magánnyugdíjpénztáraknak július végére a jegybank adatai szerint. Ez azt jelenti, hogy az idei első hat hónapban valamivel több mint 1600 pénztártag tűnt el. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2012 óta nem részletezi már, pontosan mi áll a háttérben, valószínű viszont, hogy sokan visszaléptek az állami nyugdíjrendszerbe.
A tagdíjfizetést az is hátráltathatja, hogy egyelőre bizonytalan, hogyan juthatnak hozzá az ügyfelek a pénzükhöz a pénztárakból, ebben a helyzetben pedig logikus, hogy a nyugdíjkorhatárt elért tagok inkább visszalépnek az egypilléres rendszerbe, és a százszázalékos nyugdíjat választják, a szkeptikusok pedig további befizetésekre már nem hajlandók. Még akkor sem, ha a passzivitással a fizetők a tagság megtakarítását is veszélyeztetik.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


