A Fix Magyar Állampapír esetében mostantól két futamidő közül választhatnak a befektetők: a korábbi 3 éves mellett megjelent az 5 éves konstrukció is.
A Való Világ győztese 36 millió forintot nyert, VV Soma pedig egyelőre nem tudja, mit kezdjen a hatalmas összeggel. Elmondása szerint tanulni szeretne, de a jövőjét is szeretné megalapozni. Kiszámoltuk, hogy mennyiből gazdálkodhat havonta, ha a nyereményből élne meg és befekteti az összeget.
Vasárnap este derült ki, hogy a Való Világ nyolcadik szériáját Soma nyerte, 36 millió forinttal lett gazdagabb a reality hőse.
- mondta még a szavazatok összesítése előtt Soma. Ez persze még nem is volt annyira nagy meglepetés, hiszen Soma még a beköltözés előtt azt nyilatkozta: Tudtam volna főiskolára menni, meg egyetemre, de inkább a VV-t választottam. Ezen kívül viszont Soma, már kezében a 36 milliós "csekkel" azt is hozzátette:
A valósághős egyébként a nyereményét sajtburgerrel ünnepelte meg, és persze egy nagy bulit is csapott.
- mondta a Hír24-nek VV Soma.
Ugyan azt mondta, hogy nem a nyereményből szeretne megélni, azonban a tanulmányai alatt is meg kell élnie valamiből. A 36 millió egyébként is tekintélyes összeg, így érdemes utánaszámolni, hogy befektetéssel lehetséges-e az, hogy ne kelljen többé dolgoznia valósághősnek.
Nem túl jók a kamatok
A jelenlegi hozamkörnyezet nem nagyon kedvez annak, hogy a befektetésünkön nagyot kaszáljunk, a bankbetétek után alig több, mint fél százalékot kapunk a bankban. Ezzel a 36 millió csak 194 ezer forintot kamatozna évente, ami nem elég a megélhetéshez.
Ha Kamatozó Kincstárjegybe (KKJ) fektetné a pénzt, akkor már sokkal jobban járhatna, azonban még így is csak a havi nettó minimálbérnek megfelelő összeg jönne össze havi leosztásban, ráadásul a KKJ éves kamatozású lakossági állampapír, így a lejáratot is mindenképpen meg kellene várni.
Ha hosszabb lejáratú Prémium Magyar Államkötvényt (PMÁK) választana, akkor sem kaszálna sokkal többet, éves szinten valamivel kevesebb, mint 1 millió forint üthetné a markát, ami havi 82,5 ezer forintnak felel meg.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Befektetési alapokból több száz választás is adódik, mi 5 százalékos éves hozammal számoltunk (ennek részleteiről korábbi cikkünkben olvashatsz). Ha az 5 százalékot el tudja érni, az már 1,8 millió forintot jelentene évente, ami 150 ezer forintos havi jövedelemre lenne elég. Ez már akkora összeg, ami a létminimum felett van, így akár ebből már ténylegesen meg lehet élni.
Számításaink szerint a legmagasabb hozammal az ingatlan befektetés kecsegtet. Ennek számos formája lehet, ha hosszútávú lakáskiadásban gondolkodunk, akkor 10 százalékos hozam sem kizárt (emelkedő ingatlanárak mellett). Ehhez persze egy vagy két lakás megvásárlására van szükség a nyereménypénzből. Persze, ha munkát is áldoz a lakásra/lakásokra, akkor ennél sokkal többet is kaszálhat, ehhez rövid távú lakáskiadással juthat hozzá, például AirBnb-n keresztül.
Ez már igen jelentős összeg, a jelenlegi nettó kereset több mint másfélszerese (175 százaléka).
Tényleg soha többet nem kell dolgoznia?
Ebből elsőre úgy tűnhet, hogy a valóságshow hősének soha többé nem kell dolgoznia, a helyzet azonban nem ilyen egyszerű. Ha a teljes hozamot mindig felvesszük a befektetésünkből, akkor hosszútávon a megmaradt tőként szépen lassan elveszíti az értékét. Ugyan jelenleg az infláció nulla-közeli, azonban a jegybank inflációs célja 3 százalék körüli.
Ez alól kivétel lehet az ingatlan befektetés, ennél viszont hosszútávon a lakáspiac viszontagságaira is érdemes számítani.


"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


