Versengés a kegyeinkért... Akik az előre kiszámítható, biztos kamatozású megtakarítási formákat keresik, általában lekötött betétben gondolkodnak. Igaz, ez a befektetési forma nem biztosít kiemelkedő hozamot, azonban rugalmas olyan szempontból, hogy egy hónaptól, akár két évig is kamatoztathatjuk pénzünket. Nem mindegy azonban, hogy milyen kamaton, hiszen a bankok akciórengetegében nehéz és időigényes, a legjobb ajánlatot kiválasztani. Ebben segítünk minden hónapban banki lekötött betéti kamatokat elemző körképünkkel.
Szokásunkhoz híven, a már megszokott összegeket szerettük volna elhelyezni a legkedvezőbb feltételek mellett, vagyis 800 ezer Ft, 3 millió és 8 millió Ft számára igyekeztünk helyet találni 1, 3, 6, illetve 12 hónapra.
Ismét kimaradnak a szórásból a kombinált termékek, melyek a nagyobb kockázatot rejtő és nagyobb hozammal kecsegtető befektetési alapokat egyesítik a kockázatmentesnek ítélt lekötött betétekkel. Betétlekötésre általában kockázatkerülő ügyfelek adják fejüket, így számukra általában a befektetési alapok még a magasabb kamat reményében sem jelentenek releváns alternatívát. Ezen kívül a különféle indexált, tehát egyéb instrumentum alakulásához kötött (például infláció, alapkamat, vagy valutaárfolyam) betéti konstrukciókat is figyelmen kívül hagytuk, lévén, hogy ezek kamatozása nem fix.
A hazai bankok kínálatának elemzésekor a következő bankok ajánlatait hasonlítjuk össze: OTP, K&H, MKB, CIB, Citibank, Budapest Bank, Erste Bank, UniCredit Bank, Volksbank, Raiffeisen, FHB és Allianz Bank., és immár harmadik alkalommal a KDB Bank lekötött betét konstrukcióit is bevonjuk összehasonlításunkba.
A kamatok minden esetben a 365 napos évvel számított EBKM-et jelölik. Az összeállítás elkészítésekor továbbra sem vesszük figyelembe a kezelési költségeket, ezek ugyanis nem magához a lekötéshez, hanem a bankszámlához kötődnek. Minden esetben a bruttó, kamatadó előtti értékeket vettük figyelembe. (Az adatok forrását a bankok kondíciós listái képezik, az adatgyűjtés 2008. szeptember 26-án történt.)
A táblázatok kapcsán mindenképpen ki kell emelni, hogy a fent leírtaknak megfelelően nem a kifejezetten akciós ajánlatokat gyűjtöttük össze, ám amennyiben az adott összeg és futamidő dimenziójában valamely bank akciós kamatot kínál, akkor azt az értéket szerepeltettük az összehasonlításban (feltéve, ha azt nem kötötték különösebb feltételekhez, vagy nem speciális célcsopornak szól), hiszen arra voltunk kíváncsiak, most mennyiért köthetnénk le pénzünket.
Jobb, ha hosszabb időre lemondasz pénzedről...
Az előző hónapban öt banknak sikerült olyan ajánlatokkal előrukkolni, amivel lekörözték versenytársaikat a piacon, szeptemberben viszont a többiek is magukhoz tértek a nyári uborkaszezonból, és akcióba lendültek.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Nem igaz ez azonban az egyhónapos lekötésekre, itt ugyanis mit sem változott a helyzet, semelyik összeghatárnál sem.
Ami 800 ezer forint lekötésénél az állóvizet felkavarta, az a Raiffeisen, a Volksbank és az Unicredit akciója. Összességében ilyen összeg lekötésnél akkor járunk a legjobban, ha 6 hónapra mondunk le róla, ekkor ugyanis a Raiffeisennél 9,2 százalékos kamatot érhetünk el éves szinten.

Ismét kétszámjegyű kamatláb!

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


