A pénzügyi szféra fejlettségét tekintve - a visegrádi országokat megelőzve - a 33. helyen áll hazánk a MasterCard 52 országra kiterjedő felméréséből. A vizsgálat során a bankok, a biztosítók és a pénzügyi szektor mellett a szektor intézményi és üzleti környezetét, valamint az adott ország hitelpiacát mérték fel - írja a Világgazdaság.
A kelet-közép-európai régióban az élen végzett hazánk az intézményi környezet, a nem banki szereplők és a tőkeellátottság terén. Az üzleti környezet és a pénzügyi piacok alapján Csehország, míg a pénzügyi stabilitásban a szlovákok és a lengyelek is megelőztek minket.

A régióban a lakossági pénzügyi kultúra területén Szlovénia már nyugat-európai szinten van, de a csehek és a horvátok is előttünk állnak. Hazánkban a bankrendszer fejlettsége jelentősen meghaladja a lakosság pénzügyi ismereteinek a szintjét.
A nagyvárosok üzleti fejlettségét tekintve Budapestet Varsó, Prága és Bécs elé sorolták. A több mint száz mutató alapján összeállított lista elemei közül a magyar adórendszer a 19., a kötvénypiacok a 26., a bankrendszer hatékonysága pedig a 27. helyen végzett.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


