Éveken át tartotta magát az az elképzelés a világ nagybankjai körében, hogy az internetes csatornára kell fókuszálni, hiszen az ügyfelek egyre inkább igénylik a kényelmesebb, olcsóbb ügyintézést. A Deloitte "Winning With Branches" című jelentése azonban rávilágít arra, hogy a bankfiókok uralmának még korántsincs vége.
A britek körében végzett kutatás szerint a szigetországi felnőtteknek ma több mint egyharmada intézi bankügyeit túlnyomórészt online, 59% azonban véletlenül sem választana olyan bankot, melynek fizikailag is létező fiókját sehol nem láthatja.
A Deloitte jelentése kiemeli, hogy az Egyesült Királyság 13 ezer bankfiókja évente több mint 3 milliárd font profitot termel a bankoknak. Az anyag szerint a brit bankoknak mintegy 5 évük van arra, hogy fiókjaikat átalakítva, tetszetősebbé téve ügyfelet nyerjenek maguknak, mielőtt valóban a virtuális kapcsolatok dominálnak majd.
A tanácsadócég becslése szerint a bankfiókok évente 13,7 milliárd fontos bevételt generálnak 10,5 milliárdos költségek mellett. Az utóbbi tétel jelentős hányadát természetesen a fix költségek teszik ki, a bevételek növelése is jelentősen javíthatná a fiókok jövedelmezőségét.
Az elemzés szerint a fiókok által termelt bevétel 10%-os emelése a bankfiókok jövedelmezőségét mintegy 40%-kal is javíthatja.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Az Egyesült Királyság fejlett bankpiacán az ügyfelek a tapasztalatok szerint egyre árérzékenyebbek és egyre kevésbé bankhűek, a pénzintézeteknek ezért a verseny fókuszát az árról a minőségre kellene áthelyezniük.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


