Napjainkban szerte a világon és hazánkban is egyre nagyobb hangsúly helyeződik az öngondoskodásra, a nyugdíjas korra való felkészülésre, mivel kétséges, hogy a társadalombiztosításból származó nyugdíj milyen mértékben fedezi a későbbi szükségleteket.
Nemrégiben született az Egyesült Államokban egy tanulmány a nyugdíj-előtakarékosság optimális mértékéről annak érdekében, hogy a nyugdíjas évek alatt is fenntartható legyen a korábbiakban elért életszínvonal.
A tanulmányt készítő pénzügyi szakemberek arra a következtetésre jutottak, hogy a nyugdíjas évekre a jelenleg rendelkezésre álló jövedelem nyugdíj-előtakarékossággal korrigált összegének 80 százalékát kell megtakarítani.
A szükséges megtakarítás éves mértéke azonban természetesen sok tényező függvénye: többek között a későbbiekben felmerülő szükségletek fedezéséhez szükséges összeg és a jelenlegi megtakarítások nagyságától és a nyugdíjig hátralévő időtől nagyságától.
A szakértők szerint az azonban mindenképpen lényeges, hogy még 35 éves kor előtt megkezdjük a takarékoskodást, mert ha ezt csupán 50 év felett tesszük meg, akkor elképzelhető, hogy kénytelenek leszünk elhalasztani a nyugdíjba menetel időpontját.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


